5. Koos de Bruin

Koos de Bruin (1941-1992)

1 aangeboden items / 0 verkochte items

Koos de Bruin (Gouda 1941 - Gouda 1992)

Koos de Bruin werd geboren in Gouda en heeft er altijd gewoond en gewerkt. Na een korte periode van les volgen aan de Koninklijke Academie in Den Haag besloot hij in 1967 als autodidact verder te gaan. Zijn vroege werk is figuratief. Vanaf eind jaren zeventig worden zijn schilderijen expressiever en ruiger, verwant aan Cobra in Nederland en aan Georg Baselitz en de Neue Wilden in Duitsland. Zijn Latere etsen tonen verwantschap met het werk van Anton Heijboer. Maar alles met een compleet eigen ontwikkelde stijl. Koos had vele tentoonstellingen in binnen- en buitenland. In 1978 werd hij actief lid van Pulchri Studio in Den Haag en kreeg aldaar in 1987 de Jacob Hartogprijs. Op de tentoonstelling Out of Africa in het Cobra museum te Amstelveen in 2004 was onder meer een groot aantal werken van Koos de Bruin te zien.

Koos de Bruin - Een mens in de zon kopen? Bied vanaf 63!

Koos de Bruin - Een mens in de zon

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorIbbedeBruin

Eindtijd25-05-2021 om 21:25

Jaartal1974
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen25 cm x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst