Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje - Verkocht

Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!
Grafiek (handgesigneerd)

Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!Leo Klein-Von Diepold - Omstreeks 1900 - Handgekleurde Litho - Vrouw met kapje kopen? Bied vanaf 29!
  • Leo Klein-Von Diepold (1865-1944)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
StijlRealistisch
OnderwerpPortret
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen40 x 30 cm (h x b)
Passe-partout70 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageE.A. exemplaar
  • Fraaie, omstreeks 1900 handgekleurde Lithografie met voorstelling van een Zeeuwse? vrouw met hoofdkapje. Rechtsonder (restanten) van signatuur. Beeldmaat Litho 26 x 32 cm. In passe partout geplaatst. NIET ingelijst. Herkomst veiling Bubb Kuyper mei 2021.

Friedrich Rudolf Leopold Klein von Diepold, ook wel Leo Klein-Diepold (geboren 27 augustus 1865 in Dortmund, provincie Westfalen; † november 1944 in Berlijn - Nikolassee), was een Duitse landschaps- en figuurschilder en graficus van de Düsseldorfse School. Klein von Diepold was de zoon van de Düsseldorfse schilder Friedrich Emil Klein en zijn vrouw, de dichter Friederika Wilhelmina Ada von Diepold, evenals de broer van de schilders Julian en Maximilian (Max) Klein von Diepold en de kunstschrijver Rudolf Klein-Diepold . Hij groeide op in Düsseldorf vanaf 1873, waar hij zijn eerste schilderlessen kreeg van zijn vader. Van 1881 tot 1886 studeerde hij schilderkunst aan de kunstacademie van Düsseldorf. Daar waren Adolf Schill, Hugo Crola en Peter Janssen de Oude zijn leermeesters. [1] Van 1889 tot 1894 studeerde hij aan de Academie van Antwerpen. Daar werd hij leerling van Juliaan De Vriendt (1842-1935) en Cornelis van Leemputten (1841-1902). Na een verblijf in Parijs en Noordwijk (1907-1921), waar hij Max Liebermann ontmoette, ging hij in Berlijn wonen. Hotel Huis ter Duin in Noordwijk, ansichtkaart rond 1900 Op 30 september 1897 trouwde hij met Emilie Anna Marie Voet uit Arnhem in Utrecht. Zijn tweede huwelijk was van 6 november 1906 in Noordwijk met Hermina Elisabeth "Ilse" Tappenbeck, de dochter van Heinrich Tappenbeck (1834-1904), de bouwer van de plaatselijke Grandhotels Huis ter Duin, die in 1908 het leven schonk aan hun zoon Hans Joachim Frederik. Dit huwelijk eindigde in 1918 in een scheiding. De schilder Ludolph Berkemeier, die hij meermaals portretteerde, was een van zijn goede vrienden in de Noordwijkse periode. [2] Sinds 1901 had Klein von Diepold relaties met de Berlijnse Secession en stuurde hij haar tentoonstellingen. Hij exposeerde ook in de galerie van Paul Cassirer. Vanuit Berlijn maakte hij regelmatig uitstapjes naar langere verblijven op het eiland Hiddensee (in de wijk Kloster), waar zijn vriendin Käthe Kollwitz hem bezocht. Klein von Diepold cultiveerde een naturalistische kunstopvatting, die hij realiseerde op een impressionistische manier van schilderen en impasto aanbrengen van verf.
scherpe handgekleurde lithografie - papier iets gebobbeld. In passe partout.
Binnen Nederland € 7,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 20,00

Leo Klein-Von Diepold (1865-1944)

Duits Duits

Geplaatst door  Artpointamsterdam
3871 verkochte items
Alle items van deze verkoper (115)
50 cm
70 cm
30 cm
40 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd18-8-2021 om 20:03
Eindtijd29-8-2021 om 21:40
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken