Oud romantisch werk in de zeer fraaie nog oorspronkelijke vergulden lijst met pareltjesmotief.
Het Straatje (Vlamingstraat Delft) is een allegorie op een goed en een
slecht huis. Het ene gesloten en in verval, het andere open en met een
ijverig naaiende vrouw. Op de laatste foto zie je dit huis aan de Vlamingstraat in de huidige situatie gefotografeerd)
Leopold Klein-von Diepold (Dortmund 1865-Berlin 1944) was een van oorsprong Duitse schilder, die werkzaam was in Nederland en bekend vanwege zijn stads- en dorpsgezichten, veelal in de omstreken van Noordwijk.
Van 1906-1919 verbleef hij in Noordwijk, in de Villa Pirola aan de Erasmusweg, getrouwd als hij was met Hermina Tappenbeck, dochter van de oprichter van Huis ter Duin.
Opleiding: Kunstakademie Düsseldorf.