Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 - Verkocht

Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!
Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!Lou ten Bosch - Olieverf op doek + inkt , Wer reitet so schnell – 2007 kopen? Bied vanaf 40!
  • Lou ten Bosch (1923-2018)
Jaartal2007
IngelijstOp Spieraam
Afmetingen13 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een klein schilderijtje uit 2007 van de Nederlandse kunstenaar Lou Ten Bosch (1923-2018).
    -Gesigneerd rechtsonder in het werk en ook met informatie over het schilderij op de achterkant.
    -Olieverf op doek, opgespannen op een houten spieraam.
    -De zijkanten zijn beschilderd door de kunstenaar. Kan zo aan de muur.
    -Afmetingen: 13 x 18 x 2 cm.
    -Herkomst: Uit een inboedel.
    -Conditie: In prima staat.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur

    Informatie over de kunstenaar:
    Ludovicus (‘Lou’) Roelandus Marie Ten Bosch (21 mei 1923 (Rotterdam-Kralingen) – 05 januari 2018 (Warnsveld)) was een Nederlandse beeldend kunstenaar en poppenspeler.
    -Opleiding: Hij studeerde in 1945 af aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam.
    Na het volgen van een mimecursus bij Rob van Houten vestigde hij zich in Dordrecht waar hij actief was als beeldend kunstenaar, en tevens pantomime voorstellingen gaf. Via zijn vrouw Ank Stumpel, assistente bij poppenspeler Henk Zoutendijk, kwam hij in aanraking met het poppenspel en met poppenspeler Jan de Nijs. Met de Nijs maakte hij zijn eerste poppenspelen waarmee zij vanaf midden jaren '50 voorstellingen gaven voor kinderen.
    Eind jaren zestig ontwikkelden Lou Ten Bosch en Albert Winsemius, inmiddels beide tekenleraar aan de Pedagogische Academie te Dordrecht, Tejater Oei, een "Figurentheater". Bron van inspiratie was het figurentheater zoals dat in Praag (het Zwarte Theater) te zien was. In deze theater voorstellingen werd door middel van zwarte achtergronden en compleet zwart geklede artiesten de illusie gewekt dat voorwerpen in de ruimte zweefden.
    Ten Bosch speelde in zijn poppenspel vooral met handpoppen, die hij zelf maakte. Typerend voor zijn spel is dat hij probeerde theater en beeldende kunst te integreren, en dat hij veel gebruik maakte van improvisatie.
    -Lou Ten Bosch was lid van kunstenaarsvereniging Teekengenootschap Pictura (Dordrecht).
    -In 2003 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.
    -Literatuur: Pieter A. Scheen, Lexicon van Nederlandse kunstenaars 1750-1950, deel 2 (‘s- Gravenhage 1979), p. 431.

    Afhandeling:
    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk, Italië: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Lou ten Bosch (1923-2018)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (84)

2973 verkochte items
Alle items van deze verkoper (29)
18 cm
13 cm
Dit item is verkocht voor 46,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:11-06-2022 om 14:29
Eindtijd:19-06-2022 om 15:47
Rvanderbijl
12 jun. / 16:00
€ 40