Martin Mehkek - Zima (winter) Boerderij met boer en koe in winterlandschap; naïeve kunst - Verkocht

Martin Mehkek - Zima (winter) Boerderij met boer en koe in winterlandschap; naïeve kunst kopen? Bied vanaf 195!

Martin Mehkek - Zima (winter) Boerderij met boer en koe in winterlandschap; naïeve kunst kopen? Bied vanaf 195!Martin Mehkek - Zima (winter) Boerderij met boer en koe in winterlandschap; naïeve kunst kopen? Bied vanaf 195!Martin Mehkek - Zima (winter) Boerderij met boer en koe in winterlandschap; naïeve kunst kopen? Bied vanaf 195!
  • Martin Mehkek (1936-2014)
Type kunstwerkSchilderij
Jaartal1967
DragerGlas
StijlKlassiek
OnderwerpLandschap
IngelijstIngelijst
Afmetingen42.5 x 47.5 cm (h x b)
Incl. lijst56.5 x 63.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Fraai "reverse painting on glass"schilderij uit 1967. Het toont een boerderij in een besneeuwd landschap met op de voorgrond een boer, die het laatste hooi voor zijn koe uit een kist lijkt te halen. Zijn jas heeft hij uitgetrokken en liefdevol over de koe gehangen. Let ook op de breed vertakte bomen, de donkere, diepblauwe winterhemel, de schitterde warme kleuren en het goede perspectief.
De schilder, Martin Mehkek werd in 1936 geboren in Novacka in Kroatië in een arm boerengezin. Hij schilderde vooral in de winter, als er op het land niet veel te doen was. Hij behoort tot de Hlebine Art School (tweede generatie). Hij overleed in 2014. Een aantal van zijn werken is te zien in het Kroatisch Museum voor Naïeve Kunst en bij de Art Galery ALM in Zagreb.
Het schilderij is m.i. puntgaaf. De afbeelding en kleuren zijn prachtig, Aan de achterkant zou dit "reverse painting on glass"-schilderij misschien wat beter beschermd mogen worden, maar zo'n bescherming lijkt eenvoudig aan te brengen.
De (waarschijnlijk) puur eikenhouten lijst is m.i. origineel en heeft een aparte vorm (zie foto). Er bevindt zich een aantal houtwormgaatjes in de lijst.

Martin Mehkek (1936-2014)

Kroatisch Kroatisch

Geplaatst door  Dante2022
Lid sinds 2023
1 verkochte items
63.5 cm
56.5 cm
47.5 cm
42.5 cm

ObjectlocatieEindhoven,  Nederland
Starttijd29-5-2023 om 12:12
Eindtijd19-9-2023 om 17:55
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken