Peter van den Braken (1896-1979). Expressionistisch landschap. Olieverf op paneel. Met op achterzijde geschreven: "en dertig eindig op 30 nov 1969". Daarbij een schets van een clown (mogelijk geschonken aan een jarige?). Het schilderij is in goede staat.
Petrus Anthonius (Peter) van den Braken (Eindhoven, 25 september 1896-1979) was een Nederlandse figuratieve kunstschilder.
In het schildersdorp Heeze kreeg hij onderricht van de schilder Jan Kruysen. Veel van de technieken van het schilderen heeft hij echter zichzelf bijgebracht. Van den Braken werkte in zijn jonge jaren onder andere in Eindhoven, Brussel,Kortenhoef, Parijs,Londen en Rome. Later in zijn leven werkte hij enige tijd in Noord Amerika in Montreal en Toronto in Canada, Palm Beach in Florida en in Mexico City. Terug in Nederland werkte hij in Amsterdam, Den Haag en Eindhoven en ten slotte in Sterksel.
Naar hem is het Peter van den Brakencentrum te Eindhoven genoemd.