Phil Bloom - PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. - Verkocht

PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!
Grafiek (handgesigneerd)

PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!PHIL BLOOM (1945) � Ets � Gedraaid papier III � Gesigneerd � 1978 -Oplage 28 ex. kopen? Bied vanaf 95!
  • Phil Bloom (1945)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Gesigneerd Handgesigneerd

Een relatief ‘vroege’ ets van de kunstenares Phil Bloom uit 1978, gemaakt tijdens haar studie in New York. Zij schreef 11 jaar eerder TV-geschiedenis door op 9 oktober 1967 als 21-jarige geheel naakt in het VPRO-programma Hoepla te verschijnen...

Handgesigneerd, getiteld, gedateerd en genummerd met potlood.

Oplage 28 exemplaren. Dit is nr 3.

De ets is niet ingelijst, wel met een mooi passe-partout en een kartonnen achterplaat.

Afmetingen: Passe-partout, 60 x 85 cm. Papier, 54 x 65 cm. Beeld, 41 x 45 cm.

Conditie: De ets is in goede staat. Het papier is licht verkleurd aan de randen.

Zie ook de foto’s.

Informatie over de kunstenaar:

Phil Bloom (Berkel en Rodenrijs, 27 november 1945) is een Nederlands kunstenares.

In 1965 begon ze te studeren aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag, maar na één jaar stopte ze daar om aan de eveneens in Den Haag gevestigde Vrije Academie verder te studeren. Van 1967 tot 1974 studeerde Bloom aan de Rietveldacademie in Amsterdam. In het begin van haar carrière tekende ze onder andere voor het studentenblad Propria Cures en werkte ze aan aftitelingen bij films. Rond haar dertigste vertrok ze voor vijf jaar naar New York (Pratt Institute) en daarna heeft ze ook nog enkele jaren in India gewoond.

Medio jaren zestig werd Phil Bloom opgenomen in 'Fluxus', een artistieke beweging die in het Nederland van die tijd hogelijk alternatief was. Fluxus stelde zich onder meer ten doel om de 'burgerlijke truttigheid' van de samenleving te doorbreken en gebruikte Phil hiervoor als breekijzer.

Op 9 oktober 1967 verscheen de destijds 21-jarige Phil Bloom geheel naakt in het VPRO-programma Hoepla, wat een baanbrekende primeur voor de Nederlandse televisie was. Het leidde tot grote commotie en zelfs tot kamervragen in de Tweede Kamer. Ook haalde Phil met haar optreden de internationale pers. Het was voor Playboy aanleiding om een interview van haar te plaatsen in de uitgave van oktober 1968 met de kop "TV's first nude". Daarna kreeg Phil er genoeg van dat de publieke aandacht voortdurend op haar naaktheid focuste.

Momenteel woont en werkt Phil Bloom in Antwerpen.

Titel: “Gedraaid papier III”. Met potlood geschreven middenonder.

Kunstenaar:  Phil Bloom.

Techniek: Ets op geschept papier.

Jaartal: 1978.

Ingelijst: Nee, wel met een mooi passe-partout en een kartonnen achterplaat.

Gesigneerd: Rechtsonder.

Oplage: 28. Dit is No 3. Staat geschreven linksonder.

Zie ook de foto’s.

Afhandeling:

De ets kan afgehaald worden (in Amsterdam).

De ets kan aangetekend opgestuurd worden via Postnl. De ets wordt met passe-partout en achterplaat opgestuurd.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België: Vanaf 8,00 euro (bij verzending via KIALA).

Vragen? Stuur gerust even een mailtje.

Phil Bloom (1945)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3332 verkochte items
Alle items (23)