Rein Dool - inkttekening - "2 mannen op een waterfiets" - Verkocht

Rein Dool - inkttekening - "2 mannen op een waterfiets" kopen? Bied vanaf 110!

Verkoopprijs: € 103,50 (Incl. 15% veilingkosten)

Rein Dool - inkttekening - "2 mannen op een waterfiets" kopen? Bied vanaf 110!Rein Dool - inkttekening - "2 mannen op een waterfiets" kopen? Bied vanaf 110!Rein Dool - inkttekening - "2 mannen op een waterfiets" kopen? Bied vanaf 110!Rein Dool - inkttekening - "2 mannen op een waterfiets" kopen? Bied vanaf 110!

Geplaatst door  kunsthandelmartins
FA. (7)

Lid sinds 2018
23 verkochte items
  • Rein Dool (1933)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1971
TechniekPen (Inkt)
IngelijstIngelijst
Afmetingen19 cm x 31 cm (h x b)
Lijst34 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

Beschrijving:
Een prachtig kunstwerk van de Nederlandse kunstenaar Rein Dool (1933). Met houten lijst, passe-partout en glas. Gesigneerd rechts onder en gedateerd 1971. Het kunstwerk is te bezichtigen bij Kunsthandel Martins anno 2018 te 2e Exloermond (Drenthe). Verzenden of ophalen is mogelijk.

Rein Dool (Leiden, 3 februari 1933) is een Nederlandse kunstenaar die schilderijen, sculpturen en keramiek maakt. In 1958 won hij de tweede prijs van het Van Collemfonds en in 1989 ontving hij de Jeanne Oosting Prijs voor zijn aquarellen. Dool volgde een opleiding aan de Amsterdamse Grafische School. Hij leerde modeltekenen bij het Leidse schildersgenootschap Ars Aemula Naturae, waar hij lid van was. Vanaf de jaren 80 werkte hij steeds meer met gouache en aquarel, en werd zijn werk meer en meer gekenmerkt door vereenvoudiging en stilering. Vorm en kleur zijn sindsdien belangrijker in zijn werk dan herkenbare beelden. In 1979 werd hij benoemd tot docent tekenen en lithografie (later ook schilderen) aan de Kunstacademie in 's-Hertogenbosch. Hij werkte onder meer in het Europees Keramisch Werkcentrum in 's-Hertogenbosch en was tussen 1979 en 1989 als docent verbonden aan de Koninklijke Academie voor Kunst en Vormgeving in die stad. Rein Dool exposeerde sinds de jaren 50 in verschillende Nederlandse galerieën en musea. Het Letterkundig Museum in Den Haag kocht een deel van de door Dool geschilderde portrettenreeks van bevriende schrijvers. Tot die reeks behoren portretten van Maarten 't Hart, Maarten Biesheuvel en Ed Leeflang.

Provenance:
Collectie Kunsthandel Martins anno 2018
Nederland

Algemeen in een goede staat.

Rein Dool (1933)

Alle items van deze kunstenaar(1)
FA. (7)

Lid sinds 2018
23 verkochte items
43 cm
34 cm
31 cm
19 cm
Dit item is verkocht voor 103,50(Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:27-01-2020 om 09:42
Eindtijd:26-07-2020 om 17:38
wimsc
26 jul. / 13:57
€ 90