In de periode 1997-2002 creëerde Richard Smeets (1955) een 24-tal zeefdrukken met als thema 'Over Rozen'.
Dit aanbod betreft 2 zeer keurig ingelijste zeefdrukken uit deze serie. Ze zien er als nieuw uit en kunnen zo aan de muur!
Oplage: 191 en 193 van 200
Over de kunstenaar:
Richard Smeets is geboren in Gennep in 1955. Hij volgde zijn opleiding aan de Stadsacademie in Maastricht en ontwikkelde zich daarna snel tot een schilder die zowel in binnen- als buitenland veel aanzien geniet. De ontwikkeling van de Noord-Limburgse schilder kent ruwweg drie perioden. In de eerste periode stond de vrouw centraal in zijn werk, in de tweede liet hij zich inspireren door een reis naar Maleisië en Indonesië (het geboorteland van zijn moeder) en in de derde concentreerde hij zich op het Hollandse landschap. Zijn kunstwerken ontstaan in drie fasen, zegt Smeets. `Ervaring wordt herinnering, herinnering wordt droom en droom wordt materie in verf en kleur.`Ook de schoonheid van de roos fascineerde Smeets lange tijd. Dat resulteerde niet alleen in een reeks boeiende schilderijen, maar tevens in een boek met de titel 'Over rozen'. Ed Wingen schrijft daarin: `De lichtvoetig-zinnelijke schilderkunst, waarmee Richard Smeets reeds blijk gaf van zijn verwantschap met expressionisten als Willem de Kooning, Karel Appel, Pierre Alechinsky, Eugène Brands, Ger Lataster, Jef Diederen en Pieter Defesche, heeft zich zichtbaar verdiept. Er gaat een welhaast Aziatische vanzelfsprekendheid van uit. Hij heeft dit te danken aan een toenemende beheersing van de schilderkunstige middelen.`