Fraai geschilderd zeegezicht van oud Hollandse marineschepen nabij Hellevoetsluis in olieverf op doek , gesigneerd en gedateerd (1895) links onder door kunstenaar R. Ph. A. van Rees geboren op 14 april 1850 te Nieuwediep (gem. Den Helder) en overleden op 26 juli 1925 te 's Gravenhage.
Richardus Philippus Arnoldus van Rees (1850=1925), was marineofficier, burgemeester, schrijver en kunstschilder, gehuwd met Bertha Constance Charlotte Maria Margaretha Ruempol (1865-1919).
R. Ph. A . van Rees, zoon van de vice-adm. P.A. van Rees, werd als 1e luitenant bij het korps mariniers na de tweede expeditie tegen Atjeh ongeschikt voor den dienst en op 1 Juli 1879 gepensioneerd, was sinds 1888 burgemeester van Hellevoetsluis.
Bovendien was van Rees een uitstekend amateurschilder., die als voormalig marineman veel schilderijen van marineschepen heeft gemaakt.
Info: Tentoonstellingen Den Haag 1894 en 1896 ; Centraal Museum Utrecht: Hr. Ms "Koningin Wilhelmina der Nederlanden"(tek. zwartkrijt); Scheen 1969 -1970 ; Scheen 1981 . p. 421
Het geheel verkeert in goede staat, wordt zorgvuldig verpakt, verzending per pakketdienst, aangetekend en met track en trace.
Verpakking/verzendkosten Nederland € 20,-