Dit fraaie, en wat mij betreft monumentale schilderij van Siem Wardenaar (1934) is een lust voor het oog en verdient een mooie plek!
Siem Wardenaar is vooral bekend van zijn bronzen beelden die in tal van gemeenten in de publieke buitenruimte worden aangetroffen, zie selectie hieronder.
Hij maakte in zijn beginperiode prachtige schilderijen, waarvan dit exemplaar is.
Voorstelling: Haventje in de kop van Noord-Holland c.q. West-Friesland, waarschijnlijk in of nabij Barsingerhorn, Kolhorn of Oudesluis (omgeving van Schagen).
Techniek: Olieverf op doek; het doek is gespannen op spieraam en in een grote houten lijst geplaatst.
Datering: Jaren '70
Met de hand gesigneerd, rechtsonder
De massief houten lijst is wit geverfd en dat verdient enige aandacht.
Foto's maken deel uit van de beschrijving
Over de kunstenaar:
Simon (Siem) Wardenaar (1934, Barsingerhorn) is beeldhouwer en schilder. Hij had aanvankelijk een boerenbedrijf met zijn broer voor hij zich volledig aan de kunst wijdde. Hij is als schilder, beeldhouwer en bronsgieter autodidact. Vanaf zijn veertigste wijdde hij zich volledig aan de kunst. In het begin van zijn carrière als kunstenaar schilderde hij ook, maar vanaf de jaren negentig maakt hij alleen nog sculpturen en wat keramiek. De mens en het dier zijn Wardenaars favoriete onderwerpen; hij vervaardigde kleinplastiek maar ook levensgrote beelden. In verschillende dorpen en steden is een beeld van zijn hand geplaatst, onder meer in Haarlem, Den Helder, Schagen, Zeewolde, Putten en Heemskerk.
Selectie van beelden van Siem Wardenaar:
1994 Meisje dat dwarsfluit speelt, Achterstraat/ Dorpsstraat, Putten
1996 Ballerina, Oudesluis
1996 De tuinders, St. Jozefpark, Tuitjenhorn
2000 Schaap met lammeren, Markt, Schagen
2001 Ganzenfontein, Vrijburglaan, Heemskerk
2001 Dorpsfiguren, zorgcentrum Angelapark, Warmenhuizen
2004 Westfries danspaar, Muziektuin, Schagen
2007 Schager stier, Slotplein, Schagen
2010 Schaatser, bij ijsbaan, Wieringerwaard
Dwarsfluitspeler, Julianadorp
Bron: https://nl.wikipedia.org/wiki/Siem_Wardenaar // www.simonis-buunk.nl