Tini van Doornik - Grijsvleugel Trompetvogel - Verkocht

Tini van Doornik - Grijsvleugel Trompetvogel kopen? Bied vanaf 100!
Tini van Doornik - Grijsvleugel Trompetvogel kopen? Bied vanaf 100!Tini van Doornik - Grijsvleugel Trompetvogel kopen? Bied vanaf 100!Tini van Doornik - Grijsvleugel Trompetvogel kopen? Bied vanaf 100!
  • Tini van Doornik (1906-1980)
TypeTekening / Aquarel
TechniekPastel/Krijt
StijlRealistisch
OnderwerpDieren
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen33 cm x 23.4 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Een pastel/krijttekening van een Grijsvleugel Trompetvogel (Psophia crepitans) van Tini van Doornik. De tekening is in een goede conditie, het papier, dat enigszins bruin was getuige het witte krijt dat zij ook gebruikt heeft, is na gedonkerd.
Een tekening die zij hoogstwaarschijnlijk in Artis heeft gemaakt, waar zij regelmatig dieren tekenende.
Tini van Doornik kreeg haar opleiding aan de Dagteeken- en kunstambachtsschool voor meisjes (1920/24), haalde haar tekenonderwijsakte aan de Rijksnormaalschool voor Teekenonderwijzers (1924/25) en kreeg les op de Rijksacademie in Amsterdam van o.m. Prof. Wolter en Prof Bronner (1925/29).
Ze was lid van de kunstenaarsverenigingen Sint Lucas en Arti et Amicitiae.

Het papier, dat al enigszins bruinig was getuige het witte krijt dat Tini van Doornig gebruikt heeft, is wat na gedonkerd in de ca 50 jaar dat de tekening oud is.

Dit item is verkocht voor 115,00 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:23-09-2022 om 13:05
Eindtijd:03-10-2022 om 20:18
Collectie7
03 okt. / 17:34
€ 100