5. Beint Mankes

Beint Mankes (1918-1990)

1 aangeboden items / 13 verkochte items

FA. (8 x Favoriet)

1918-1990Beint Mankes is de zoon van de beroemde kunstenaar Jan Mankes en de tot doctor gepromoveerde Anne Mankes-Zernicke, de eerste vrouwelijke predikant in Nederland. Beint is pas twee jaar als zijn vader op 31-jarige leeftijd aan tuberculose overlijdt. Als kunstenaar heeft Beint slechts in zijn schaduw kunnen leven. Alleen al het portret dat vader Jan in 1916 van zijn moeder maakt wordt bestempeld als een 'ultieme klasse, een portret dat zijn weerga in de Nederlandse portretkunst niet kent door de sobere weergave van diepe ernst en gevoelvolle tederheid?. Als zoon kun je het alleen maar bewonderend aanschouwen en proberen niet gefrustreerd te raken, want het is onmogelijk te evenaren.Hoewel we veronderstellen dat vader Jan slechts als identificatie-object invloed heeft op de ontwikkeling van kunstenaar Beint, is diens talent ontegenzeglijk aanwezig. Beint Mankes gaat naar de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam en vervolgens naar de kunstacademie in Den Haag. Hij woont en werkt eerst in Rotterdam, later in het Noord-Hollandse Laren en verdient aanvankelijk zijn brood als reclametekenaar en ?ontwerper. Omdat het bloed kruipt waar het niet gaan kan wijdt hij zich op zeker moment geheel aan de kunst en schildert, aquarelleert en tekent (pastels) stillevens, landschappen, stads- en bosgezichten en portretten. Ook geeft hij les aan de Gooise Academie voor Beeldende Kunsten en is hij lid van de Gooise Schildersvereniging, zo vermeldt de kunstenaarsencyclopedie van Pieter Scheen, waarin hij een 'bekend schilder' genoemd wordt.

Beint Mankes - Bloemstilleven. kopen? Bied vanaf 249!

Beint Mankes - Bloemstilleven.

Geplaatst doorSpiritual-art

Eindtijd19-06-2021 om 22:15

Afmetingen65 cm x 57.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerPaneel
IngelijstIngelijst