5. Dirk Baksteen

Dirk Baksteen (1886-1971)

1 aangeboden items / 31 verkochte items

FA. (18 x Favoriet)

Dirk Baksteen (Rotterdam, 29 maart 1886 - Antwerpen, 24 september 1971) was een Belgisch kunstschilder en etser.Baksteen, zoon van Dirk Baksteen en Jansje van Heiningen, groeide op in een gezin van tien kinderen en moest als huisschilder meehelpen het gezin te onderhouden. Baksteen werd echter evenals zijn broer Gerard al op jonge leeftijd kunstschilder. Op aanraden van deze broer belandde Baksteen in 1912 in Antwerpen. In de Kempen kwamen beide broers in contact met de eveneens in Rotterdam geboren schilder Jakob Smits. Zijn broer trok terug naar Antwerpen, maar Baksteen bleef bij Smits om er bij hem in de leer te gaan als kunstschilder. Baksteen volgde geen academische schildersopleiding zoals zijn broer. Smits en Baksteen brachten vele uren door in het atelier van Smits, die al gauw begreep dat Baksteen meer aanleg had voor de grafiekkunst. Door zijn verblijf in Mol wordt Baksteen bij de Molse School gerekend.Door Smits leerde Baksteen ook de Amerikaan William Sherwood kennen. Die toonde Baksteen hoe hij voortaan zelf zijn etsen kon drukken. Al gauw kreeg Baksteen de bijnaam de Etser van de Kempen en werd zijn werk bekend in Belgi_ en later ook in Duitsland en de Verenigde Staten. Hij vervaardigde meer dan 300 etsen. Werk van Baksteen is te vinden in het Jakob Smitsmuseum te Mol in Belgi_.

Nederlands Belgisch

Dirk Baksteen - oude Hoeve kopen? Bied vanaf 50!

Dirk Baksteen - oude Hoeve

Geplaatst dooringvdh

Eindtijd18-04-2021 om 21:31

TechniekEts
Afmetingen18 cm x 27 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd