5. Elbert Hooijberg

Elbert Hooijberg (1903-1980)

1 aangeboden items / 3 verkochte items

FA. (3 x Favoriet)

Geboren: 1903Geboorteplaats: AmsterdamGestorven: 1980Plaats van overlijden: GroningenBiografie: Elbert HooijbergHoewel hij de eerste tekenlessen kreeg van zijn vader en daarna nog les had van Cor de Wolff, beschouwde de Amsterdamse schilder Elbert Hooijberg zichzelf als autodidact. Dit geldt vooral voor zijn boerenbruiloften, fantasielandschappen en volkstaferelen met veel mensen. Bron van inspiratie waren de boerenstukken van de 16e-eeuwse meesterverteller Pieter Brueghel, in wiens overvolle composities dikwijls deugden en ondeugden, zintuigen of spreekwoorden ten tonele werden gevoerd. Hooijberg neemt de moraliserende inhoud van Brueghels 'menselijk schouwtoneel' in zijn schilderijen niet over, w_l de drukte en volkse gezelligheid, neergezet in een egaal licht en vrolijke kleuren. De schilder was lid van o.a. De Onafhankelijken en De Schakel in Amsterdam

Elbert Hooijberg - Olieverf op doek: landschap met molen kopen? Bied vanaf 349!

Elbert Hooijberg - Olieverf op doek: landschap met molen

Geplaatst doorKiewitKunst

Eindtijd02-08-2021 om 21:11

Afmetingen47 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst