5. Hans van Norden

Hans van Norden (1915-2011)

1 aangeboden items / 10 verkochte items

FA. (12 x Favoriet)

Hans van NORDEN (Bussum 1915 - Amsterdam 2011). Hans van Norden volgt de opleiding aan de Rijksacademie van beeldende kunsten te Amsterdam. Zijn docenten zijn Heinrich Campendonk en Johannes Jurres. Van Norden is een veelzijdig kunstenaar (graficus, aquarellist, tekenaar, glasschilder, wandschilder, monumentaal kunstenaar, schilder, vervaardiger van moza_ek, textielkunstenaar). Hij is docent aan de academie voor Tekenleraren te Tilburg. Hij is verder betrokken bij de oprichting in 1945 van het Scapino-ballet, samen met Nico Wijnberg en danseres Hans Snoeck. Hij maakt hiervoor kostuum- en decorontwerpen. In 1946-1947 is hij medeoprichter van de schildersgroep De Realisten ?als h_t alternatief voor de roemruchte Cobra-beweging en andere ?abstract?-werkende kunstenaars.? In 1951 werd in het Amsterdamse Stedelijk Museum rond hun werk de tentoonstelling ?Realisten uit zeven landen? georganiseerd. In 1965 richt Hans van Norden, samen met Nico Wijnberg en Harry op de Laak de Amsterdamse galerie Kabinet Floret op.

Hans van Norden - Vrouw in landschap, litho kopen? Bied vanaf 40!

Hans van Norden - Vrouw in landschap, litho

Geplaatst doorRosser

Eindtijd11-06-2021 om 21:52

Jaartal1944
TechniekLitho
Afmetingen28 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst