5. Henk van den Idsert

Henk van den Idsert (1921-1993)

1 aangeboden items / 23 verkochte items

FA. (24 x Favoriet)

Henrikus Marie (Henk) van den Idsert (Alkmaar, 17 augustus 1921 - Bergen (Noord-Holland), 6 december 1993) was een Nederlands, kunstschilder, tekenaar, aquarellist, pastellist, beeldhouwer, pentekenaar, vervaardiger van mozaïeken en houtsnedes. Hij werkte in Alkmaar, Amsterdam, Bergen (Noord-Holland) van 1948 tot 1993.

Hij volgde een opleiding aan de Rijksakademie van beeldende kunsten in Amsterdam. Hij was een leerling van Germ de Jong, Matthieu Wiegman en Ossip Zadkine.

Zijn onderwerpen omvatten afbeeldingen van dieren, figuurvoorstellingen, landschappen, portretten, stillevens, bloemstillevens, en beeldhouwwerken. Hij hoorde bij de latere generatie van de Bergense School. Hij was lid van het Kunstenaars Centrum Bergen (KCB).

De Beeldentuin Idsert ligt in een bostuin aan de rand van het Bergerbos. Er staan 40 stenen, houten en bronzen beelden van Henk van Idsert. Hij hakte direct in hout, hardsteen en graniet. Hij liet zich leiden door de aard en de vorm van het ruwe materiaal. Ook in het Museum Kranenburgh in Bergen is werk van hem te zien.

Henk van den Idsert - BERGERBOS IN DE SNEEUW. kopen? Bied vanaf 250!

Henk van den Idsert - BERGERBOS IN DE SNEEUW.

Geplaatst doorAlkmaarde12de

Eindtijd08-08-2021 om 22:55

Jaartal1986
Afmetingen61 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst