5. Johan Claassen

Johan Claassen (1943)

2 aangeboden items / 28 verkochte items

FA. (13 x Favoriet)

Johan CLAASSEN

Schilder, tekenaar, beeldhouwer, assemblagekunstenaar.

Geboren te Beek en Donk (Laarbeek) in 1943.

Opleiding:

Johan Claassen volgde van 1963 tot 1966 zijn opleiding aan de vrije afdeling van de Academie voor Kunst en Industrie in Enschede.

Hij woont en werkt in Bakel.

Johan Claassen laat vaak externe factoren een bepalende invloed hebben op zijn kunst. Zaken die hij op een bepaalde plek aantreft, bijvoorbeeld in een verlaten fabriek, of natuurlijke elementen, zoals de wind, vormen dan de basis voor het werk. Zo wordt er een knipoog toegevoegd aan de melancholische toon die Claassens werk vaak heeft. Naast zijn eigen kunstenaarschap, heeft Claassen docentschap bekleed aan onder andere de Academie Minerva in Groningen en het St. Joost in Den Bosch.

Exposities en prijzen:

Het werk van Johan Claassen is in verschillende Nederlandse galeries en op meerdere beurzen tentoongesteld. Zijn werk is bovendien opgenomen in een aantal musea, waaronder het Stedelijk Museum Amsterdam.

Door: Arthur Brouwers

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Johan Claassen - "TOCH KOMT DE ZON GEWOON WEER OP" kopen? Bied vanaf 195!

Johan Claassen - "TOCH KOMT DE ZON GEWOON WEER OP"

Geplaatst doorkunstpeer

Eindtijd02-08-2021 om 22:02

Jaartal1988
TechniekGouache
Afmetingen86 cm x 70.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst

Johan Claassen - kleurenzeefdruk - 'Liggend naakt' - 1986 kopen? Bied vanaf 90!

Johan Claassen - kleurenzeefdruk - 'Liggend naakt' - 1986

Geplaatst doorJJvanWijk

Eindtijd14-03-2021 om 20:26

Jaartal1986
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst