5. Klaas Boonstra

Klaas Boonstra (1905-1999)

3 aangeboden items / 8 verkochte items

FA. (11 x Favoriet)

Klaas BOONSTRA (Krommenie 1905 - Schore 1999)

Schilder, tekenaar

Opleiding: Reeds op jonge leeftijd hield Klaas BOONSTRA zich bezig met schilderen en tekenen. Zijn levensonderhoud echter, verdiende Boonstra tot op 26-jarige leeftijd als kolensjouwer. Nadat de tekeningen van dorpelingen die hij in zijn vrije tijd vervaardigde, een plaatselijke fabrieksdirecteur waren opgevallen, maakte deze door zijn financi_le steun een studie aan de Rijksacademie in Amsterdam mogelijk. Hier kreeg Klaas Boonstra onder andere les van de schilder JH Jurres en hoogleraar Monumentale Kunst, Heinrich Campendonck Klaas Boonstra woonde en werkte naast Krommenie ook vele jaren in Amsterdam, Den Haag en Schore (Zeeland).

Na tijdens de bezetting actief te zijn geweest in het verzet en ondergedoken te hebben gezeten, kwam Boonstra in de jaren na de oorlog in Amsterdam in aanraking met vele moderne uitingen van kunst. Stijlinvloeden van Parijse tijdgenoten als Matisse en vooral Picasso zijn in het werk van Klaas Boonstra terug te vinden in zijn expressief en met heldere kleuren geschilderde figuurcomposities en -deformaties. Ondanks de contacten die Boonstra had met Experimentelen als Appel, Brand, Constant en Wolvencamp, bleef hij in zijn manier van werken en leven op zichzelf gericht en voelde hij naar eigen zeggen 'weinig behoefte om zich ergens bij aan te sluiten'. Wel maakte hij deel uit van de expositieverenigingen Stuwing en De Keerkring. Later werd Boonstra alsnog lid van de groepering Creatie, gevolgd door Groep 54 en Liga Nieuw Beelden.De stijl van het werk van Klaas Boonstra dat geplaatst kan worden in de traditie van de moderne klassieken, is onvoorspelbaar, afwisselend figuratief en abstract, gekenmerkt door een hoge mate van spontaniteit. Zijn composities van 'vrije vormen' - een dynamisch samenspel van fantasievormen in frisse kleuren - zijn volgens Boonstra voornamelijk op basis van intu_tie, al werkende ontstaan. Klaas Boonstra was nog op hoge leeftijd dagelijks aan het schilderen in het afgelegen dorpje Schore, waar hij samen met zijn vrouw een terug getrokken bestaan leidde. Zijn werk werd geëxposeerd in Groeps- en solotentoonstellingen in o.a. Amsterdam, Zaandam en Hilversum.

Exposities en prijzen:

Galerie Maris, Amsterdam, 1989, 1990 Galerie De Hoekweide, Wolphaartsdijk 1992, 1994, 1995

3 aangeboden items van deze kunstenaar
Klaas Boonstra - Abstracte compositie - Ingelijst. kopen? Bied vanaf 335!

Klaas Boonstra - Abstracte compositie - Ingelijst.

Geplaatst doorD-Art

TechniekAcryl
Afmetingen54 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
Klaas Boonstra - brons - Vrije vormen 1963 kopen? Bied vanaf 495!

Klaas Boonstra - brons - Vrije vormen 1963

Beeld / Object

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1963
TechniekBrons
Afmetingen27 cm x 10 cm x 8 cm (h x b x d)

Klaas Boonstra - Compositie van kleurrijke figuren - UNICUM - 21503 kopen? Bied vanaf 350!

Klaas Boonstra - Compositie van kleurrijke figuren - UNICUM - 21503

Geplaatst doorZaansgroen

TechniekAcryl
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst