5. Maaike Braat

Maaike Braat (1907-1992)

1 aangeboden items / 16 verkochte items

FA. (5 x Favoriet)

Maaike BRAAT-Rolvink (Arnhem 1907 - Amsterdam 1992)

Monumentaal kunstenaar, wandschilder, schilder, aquarellist, etser, lithograaf, vervaardiger van houtsnedes, tekenaar, keramist. Maaike Braat woonde en werkte in Arnhem tot 1931, waar zij na de hbs een akte aan de tekenopleiding haalde. Zij woonde van 1930 tot 1931 een jaar in Parijs als leerlinge van de schilder Gaston Balande. Zij ontving de ?zilveren medaille van de stad Parijs? (in de categorie ?aquarellen?). Terug in Amsterdam trouwde zij met de beeldhouwer Leo Braat. Maaike Braat?s werk is wars van enige mode of kunststroming. Zij is vaak omschreven als een specialiste van bergen, sneeuw en ijs, die het regelmatig dichtbij de poolcirkel zocht en niet, zoals de meeste landschapkunstenaars, in het Mediterrane licht. Ze liet zich afwisselend inspireren door het Hollandse polderland, de IJsselmeerkust en de ijle, eenzame hoogten van Noorse bergen of van de Dolomieten. Zij portretteerde de landschappen niet nauwkeurig, maar legt er de eigen karakteristiek, de essentie, van vast. Citaat van Maaike Braat: ?Ik wil altijd weer daar zijn, waar land, lucht en water bij elkaar komen. Ik moet een uitzicht hebben en dat maak ik dan vaak wijder dan het in werkelijkheid is. Ik werk het beste onder moeilijke omstandigheden, in de ergste kou en wind en regen: ik moet over weerstanden heen. Ik heb een lange aanloop nodig?.

Maaike Braat - Onzalige Bossen kopen? Bied vanaf 80!

Maaike Braat - Onzalige Bossen

Tekening / Aquarel

Geplaatst doordutchsoulbr

Eindtijd01-08-2021 om 19:37

TechniekAquarel
Afmetingen37.4 cm x 49.4 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst