5. Oxydiaen

Oxydiaen (1912-2000)

1 aangeboden items / 2 verkochte items

FA. (1 x Favoriet)

Barend Roest Crollius, werkt onder de naam Oxidiaen (voorheen Paul Oxydius).Nederlands dichter en prozaschrijver ('s-Gravenhage 6.5.1912). Studeerde enige tijd voor concertpianist, vervolgens mo Nederlands en deed journalistiek werk voor het Algemeen Dagblad en Elseviers Weekblad. Debuteerde in 1935 met de antinazistische Kroniek van een jeugdzonde. In 1936 verscheen zijn anti-Hitlerroman Onheil in de verte en de roman Land van verlangen.Voor wo ii werd het werk van Roest Crollius nauwelijks opgemerkt, __n va de redenen waarom hij lange tijd als schrijver gezwegen heeft. Na de oorlog heeft vooral Jan Greshoff op zijn kwaliteiten als schrijver gewezen, maar veel succes heeft zijn werk nooit gekend. Zijn briefroman Bezwarend getuigenis (1963) werd bekroond met[p. 490]de Marianne Philipsprijs. Meer aandacht kreeg echter de roman De heilsleer van juffrouw Fran

Oxydiaen - pastel op papier | 'zonder titel' | 1979 kopen? Bied vanaf 75!

Oxydiaen - pastel op papier | 'zonder titel' | 1979

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorJJvanWijk

Eindtijd20-06-2021 om 20:32

Jaartal1979
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout