5. Willem van Malsen

Willem van Malsen (1940-2005)

2 aangeboden items / 37 verkochte items

FA. (17 x Favoriet)

Willem van MALSEN (Utrecht 1940 - Amsterdam 2005)

schilder, illustrator, graficus, fotograaf, schreef, filmde en maakte beelden

Opleiding:
Van Malsen heeft Nederlands gestudeerd en is zich daarna gaan ontwikkelen als beeldend kunstenaar. Hij begon als politiek tekenaar bij Vrij Nederland, en in Parijs voor het Franse anarchistische tijdschrift L"Enrage.

Hierna ontwikkelde Willem van Malsen zich als een veelzijdig kunstenaar, hij ging schilderen, fotograferen, illustreren, schreef en filmde en ontwikkelde technieken als de dechirure (scheursels). Van Malsen heeft een unieke positie in de nederlandse kunstgeschiedenis en zijn oeuvre kan gezien worden als een lang vormexperiment, waarbij hij vele stromingen en invloeden op geheel eigen wijze toepaste, en daarbij gebruik maakte van de meest uiteenlopende materialen en technieken. Van Malsen illustreerde boeken voor o.a. Mensje van Keulen, Cees Nooteboom, Gerrit Komrij.

Het werk van Willem van Malsen in tentoongesteld in Amsterdam en Parijs.

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Willem van Malsen - Ets 6/190 - Prent 190 kopen? Bied vanaf 40!

Willem van Malsen - Ets 6/190 - Prent 190

Geplaatst doorZaansgroen

Eindtijd08-08-2021 om 20:05

Jaartal1970
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Willem van Malsen - Litho: Landscapes by Malsen - 1970 kopen? Bied vanaf 40!

Willem van Malsen - Litho: Landscapes by Malsen - 1970

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Eindtijd07-07-2021 om 20:52

Jaartal1970
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst