5. Xandra Donders

Xandra Donders (1962)

2 aangeboden items / 86 verkochte items

FA. (14 x Favoriet)

Xandra DONDERS

Schilder, graficus.

Alexandra Wilhelmina Donders werd in 1962 geboren te Groningen.

Opleiding:

Xandra Donders volgde haar opleiding aan de Academie Minerva in Groningen en ging vervolgens van 1985 tot 1986 naar de Jan van Eyck Academie in Maastricht.

Ze woont en werkt in Groningen.

Het kleurrijke werk van Donders gaat vaak over droom en werkelijkheid. Donders heeft een unieke grafische techniek ontwikkelt, waarbij ze een met inkt ingerolde linoleumplaats over een acrylschildering heen drukt. In de zomer van 2003 ontving ze van Stichting Knecht-Drenth een werkverblijf in het Spaanse Callosa d’En Sarrià, waar de verlatenheid, hitte en veranderende schaduwen haar inspireerde. Sinds 1989 doceert Donders aan de Academie Minerva. Ook heeft ze in de jaren ’90 cursussen verzorgt in Praag.

Exposities en prijzen:

Het werk van Xandra Donders is geëxposeerd in onder meer Laren, Ljubljana, Den Haag, Amsterdam en Londen.

Door: Arthur Brouwers

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Xandra Donders - Zonder titel kopen? Bied vanaf 70!

Xandra Donders - Zonder titel

Geplaatst doorMartha

Eindtijd31-01-2021 om 21:58

Jaartal1994
TechniekGemengde Druktechniek
Afmetingen71 cm x 91 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Xandra Donders - zonder titel (groot) kopen? Bied vanaf 125!

Xandra Donders - zonder titel (groot)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd05-06-2021 om 09:53

Jaartal1989
Afmetingen98 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst