5. Kunstliefde

Kunstliefde

Opgericht in 1807

Genootschap Kunstliefde

Het genootschap Kunstliefde is een Utrechtse vereniging voor kunstenaars en kunstliefhebbers. Het is een van de oudste kunstenaarsgenootschappen van Nederland en bij het tweehonderdjarig jubileum in 2007 waren er ruim honderd kunstenaars aangesloten bij het genootschap. Een van de interessante perioden in de geschiedschrijving van het genootschap Kunstliefde is de tijd na de Tweede Wereldoorlog. Na stagnatie die ontstond doordat het genootschap afkerig was van nieuwe stromingen in de kunst, kwam het verenigingsleven weer op gang. Vanwege financiële problemen werd in het begin van de 20e eeuw de kunstcollectie aan de gemeente Utrecht verkocht.

Er worden 79 items van deze kunstenaarsgroep aangeboden.
Dirkje Kuik - Litho: Voorstraat - 1989 kopen? Bied vanaf 40!
Dirkje Kuik - Litho: Voorstraat - 1989

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen42 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in rood/blauw/wit - 1975 kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in rood/blauw/wit - 1975

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1975
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen50 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Houtsnede: Een schoon 1971 kopen? Bied vanaf 25!
Toon Jansen - Houtsnede: Een schoon 1971

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1970
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen33 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Litho kopen? Bied vanaf 60!
Dirkje Kuik - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel van Seben - (1893-1988) Fraai abstract werk van Parijs, olieverf kopen? Bied vanaf 69!
Karel van Seben - (1893-1988) Fraai abstract werk van Parijs, olieverf

Geplaatst doorflokbluit

Afmetingen53 cm x 62.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirkje Kuik - 2 Inkttekening (op 1 vel) uit het boek: "de nachtcactus bloeit" kopen? Bied vanaf 100!
Dirkje Kuik - 2 Inkttekening (op 1 vel) uit het boek: "de nachtcactus bloeit"

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal1982
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen16.5 cm x 24 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Inkttekening uit het boek: "de nachtcactus bloeit" kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik - Inkttekening uit het boek: "de nachtcactus bloeit"

Tekening / Aquarel

Jaartal1982
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen12.5 cm x 9.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Inkttekening : figuur kopen? Bied vanaf 149!
Dirkje Kuik - Inkttekening : figuur

Tekening / Aquarel

Jaartal1982
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen30.5 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - tekening: Viking (+ boekje: de nachtcactus... waarin tekening staat afgebeeld) kopen? Bied vanaf 199!
Dirkje Kuik - tekening: Viking (+ boekje: de nachtcactus... waarin tekening staat afgebeeld)

Tekening / Aquarel

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen38.5 cm x 28.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Rien Goene - Strandgezicht Katwijk jaren 60 kopen? Bied vanaf 250!
Rien Goene - Strandgezicht Katwijk jaren 60

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorArtandDesignonline

TechniekAquarel
Afmetingen31 cm x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Rien Goene - Naaktstudie 1954 kopen? Bied vanaf 450!
Rien Goene - Naaktstudie 1954

Jaartal1954
Afmetingen56 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
Rien Goene - Mannequin kopen? Bied vanaf 750!
Rien Goene - Mannequin

Beeld / Object

TechniekIJzer
Afmetingen45 cm x 15 cm x 9 cm (h x b x d)
Gewicht2450 g
GesigneerdHandgesigneerd
Ernst Vijlbrief - EA ets kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief - EA ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorthelau

TechniekEts
Afmetingen24 cm x 25 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Charles Donker - Litho: Jonge vrouw in een landschap kopen? Bied vanaf 55!
Charles Donker - Litho: Jonge vrouw in een landschap

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 45.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - LItho: muis kopen? Bied vanaf 59!
Dirkje Kuik - LItho: muis

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen63.5 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in geel/zwart - 1975 kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - Houtsnede: Voetbalspelers in geel/zwart - 1975

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1975
TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Volterra - Ets kopen? Bied vanaf 35!
Dirkje Kuik - Volterra - Ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

TechniekEts
Afmetingen8 cm x 10 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Stadsgezicht - Ets kopen? Bied vanaf 50!
Dirkje Kuik - Stadsgezicht - Ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorlenteman

Jaartal1964
TechniekEts
Afmetingen14 cm x 18 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913 kopen? Bied vanaf 20!
Willem van Leusden - KATHEDRAAL VAN REIMS / ZW-W ETS / 58x76cm / SIG / 1913

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1913
TechniekEts
Afmetingen58 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 250!
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Jaartal1931
TechniekStift
Afmetingen62 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 4 kopen? Bied vanaf 125!
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 4

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

TechniekLitho
Afmetingen23.5 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 1 kopen? Bied vanaf 195!
Joop Moesman - gesigneerde litho uit Petit 1

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Lonneke – gesigneerde ets kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik - Lonneke – gesigneerde ets

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

TechniekEts
Afmetingen50 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Karel van Seben - Ivo Samkalden kopen? Bied vanaf 10!
Karel van Seben - Ivo Samkalden

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstmakelaar

TechniekHoutskool
Afmetingen29.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Litho: landschap bij dorp kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum - Litho: landschap bij dorp

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Frans straatje - ets - unica kopen? Bied vanaf 30!
Hans van Dokkum - Frans straatje - ets - unica

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMiles

TechniekEts
Afmetingen39 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Dirkje Kuik - Petit 3 met 2 gesigneerde litho’s kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik - Petit 3 met 2 gesigneerde litho’s

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Zeemansgraf kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum - Zeemansgraf

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doordedelft

TechniekEts
Afmetingen32 cm x 34.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Pentekening: "Aram en de bende van de boomstam" kopen? Bied vanaf 225!
Dirkje Kuik - Pentekening: "Aram en de bende van de boomstam"

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen23 cm x 31 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Is. van Mens - 2 Aquarels in 1 omlijsting kopen? Bied vanaf 195!
Is. van Mens - 2 Aquarels in 1 omlijsting

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBaline

TechniekAquarel
Afmetingen38 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Willempje Noordam - Lot van 2: portret en portret met pijp kopen? Bied vanaf 125!
Willempje Noordam - Lot van 2: portret en portret met pijp

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen50 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Toon Jansen - houtsnede | 'Zonder titel' | 1970 kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - houtsnede | 'Zonder titel' | 1970

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1970
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen50 cm x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Is. van Mens - Ets genaamd : Side bou said uit 1924 kopen? Bied vanaf 50!
Is. van Mens - Ets genaamd : Side bou said uit 1924

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorPatrieske

Jaartal1924
TechniekEts
Afmetingen36 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Koos van der Sluys - kleurenets - 'Teken II' - Proefdruk kopen? Bied vanaf 50!
Koos van der Sluys - kleurenets - 'Teken II' - Proefdruk

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekEts
Afmetingen67 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - linosnede | 'Huis in Toscane' kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Dokkum - linosnede | 'Huis in Toscane'

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen38 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dirkje Kuik - Complete portfolio 8x litho | 'Alkmaar I' | Alles handgesigneerd kopen? Bied vanaf 350!
Dirkje Kuik - Complete portfolio 8x litho | 'Alkmaar I' | Alles handgesigneerd

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorJJvanWijk

TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon van Ham - Geheime drukkerij kopen? Bied vanaf 45!
Toon van Ham - Geheime drukkerij

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1945
TechniekLitho
Afmetingen45 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - Litho kopen? Bied vanaf 49!
Hans van Dokkum - Litho

Grafiek (handgesigneerd)

TechniekLitho
Afmetingen25 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - lot van twee kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum - lot van twee

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen29 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - stilleven met schelp kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum - stilleven met schelp

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekEts
Afmetingen44 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Het Grafisch Werk, genumm, met prent & 1x met 4 x houtgrav. & 'Trappen'ingelijst

Kunstboeken

Geplaatst doorMiles

Jaartal1939
TechniekBoek met Originele Grafiek
Afmetingen21.5 cm x 15.5 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
Willem Wagenaar - surrealistische voorstelling kopen? Bied vanaf 150!
Willem Wagenaar - surrealistische voorstelling

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMargie

Jaartal1931
TechniekAquarel
Afmetingen40 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
Dirkje Kuik - Twee dames kopen? Bied vanaf 55!
Dirkje Kuik - Twee dames

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorAffordableArtAuctions

TechniekEts
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ernst Vijlbrief - Ets (1963) kopen? Bied vanaf 50!
Ernst Vijlbrief - Ets (1963)

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1963
TechniekEts
Afmetingen42 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Karel van Seben - Boer met paard en wagen kopen? Bied vanaf 19!
Karel van Seben - Boer met paard en wagen

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorISJ

TechniekPen (Inkt)
Afmetingen21 cm x 29.7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Henri Makkink - Unique pasteltekening wassende vrouw kopen? Bied vanaf 10!
Jan Henri Makkink - Unique pasteltekening wassende vrouw

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorfijnweekend

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen41 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846 kopen? Bied vanaf 20!
Charles Rochussen - De toebereidselen tot een feest 1846

Prenten voor 1900

Geplaatst doorciscus_9com

Jaartal1846
TechniekLitho
Afmetingen15.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdNaam gedrukt
IngelijstNiet Ingelijst
Hans van Dokkum - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum - zonder titel

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

TechniekLitho
Afmetingen46 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Toon Jansen - Mensen kopen? Bied vanaf 50!
Toon Jansen - Mensen

Grafiek (handgesigneerd)

Jaartal1970
TechniekHout/Linosnede
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Dick van Luijn - Rivierbedding 1977 kopen? Bied vanaf 55!
Dick van Luijn - Rivierbedding 1977

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1977
TechniekPotlood
Afmetingen40 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst