5. Kunstliefde

Kunstliefde

Opgericht in 1807

Genootschap Kunstliefde

Het genootschap Kunstliefde is een Utrechtse vereniging voor kunstenaars en kunstliefhebbers. Het is een van de oudste kunstenaarsgenootschappen van Nederland en bij het tweehonderdjarig jubileum in 2007 waren er ruim honderd kunstenaars aangesloten bij het genootschap. Een van de interessante perioden in de geschiedschrijving van het genootschap Kunstliefde is de tijd na de Tweede Wereldoorlog. Na stagnatie die ontstond doordat het genootschap afkerig was van nieuwe stromingen in de kunst, kwam het verenigingsleven weer op gang. Vanwege financiële problemen werd in het begin van de 20e eeuw de kunstcollectie aan de gemeente Utrecht verkocht.

Ernst Vijlbrief - tekeningen uit de jaren tachtig (2x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands tekeningen uit de jaren tachtig (2x)
Techniek Potlood
Afmetingen 30 x 21 cm (h x b)
€ 40
Ernst Vijlbrief - Hemelvenster (2x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Hemelvenster (2x)
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 40
1 bieding
Willem van Leusden - Franse Kathedraal - Ets kopen? Bied vanaf 55!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Franse Kathedraal - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 55
Toon Jansen - Mensen kopen? Bied vanaf 25!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Mensen
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 50 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Ernst Vijlbrief - potloodtekening en pen tekening (2x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands potloodtekening en pen tekening (2x)
Techniek Potlood
Afmetingen 23 x 32 cm (h x b)
€ 40
Ernst Vijlbrief - portret, jaren zeventig (2x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands portret, jaren zeventig (2x)
Techniek Potlood
Afmetingen 23 x 32 cm (h x b)
€ 40
Otto van Rees - Negen (9) studiebladen kopen? Bied vanaf 275!
Otto van Rees (1884-1957) Nederlands Negen (9) studiebladen
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 21 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 275
1 bieding
Otto van Rees - Kubistische kompositie kopen? Bied vanaf 450!
Otto van Rees (1884-1957) Nederlands Kubistische kompositie
Techniek Potlood
Afmetingen 40 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
Huidig bod
€ 450
1 bieding
Dirkje Kuik - Map met 9 litho's: "Alkmaar, de oude stad" kopen? Bied vanaf 400!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Map met 9 litho's: "Alkmaar, de oude stad"
Techniek Litho
Afmetingen 41.5 x 35.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 400
Elisabeth Adriani-Hovy - Korenveld bij Lochem kopen? Bied vanaf 45!
Elisabeth Adriani-Hovy (1873-1957) Nederlands Korenveld bij Lochem
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Jan van Ham - Drents landschap kopen? Bied vanaf 75!
Jan van Ham (1892-1989) Nederlands Drents landschap
Afmetingen 40 x 80 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 75
Rien Goené - Afbraak AZU Utrecht kopen? Bied vanaf 425!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Afbraak AZU Utrecht
Afmetingen 51 x 71 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 425
Ernst Vijlbrief - Collectie van drie etsen (3x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Collectie van drie etsen (3x)
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Rien Goené - Actie kopen? Bied vanaf 850!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Actie
Techniek Brons
Afmetingen 25 x 29 x 9 cm (h x b x d)
Gewicht 5000 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 850
Rien Goené - Cirkels kopen? Bied vanaf 450!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Cirkels
Afmetingen 42 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Dirkje Kuik - Accijnstoren kopen? Bied vanaf 85!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Accijnstoren
Techniek Litho
Afmetingen 41 x 61 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 85
Willem van Leusden - Wasgoed op het erf - Ets kopen? Bied vanaf 40!
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 40
Alexander Gerhardus Dieperink - Zittende vrouw - roodkrijttekening kopen? Bied vanaf 60!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands Zittende vrouw - roodkrijttekening
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 37 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 60
Alexander Gerhardus Dieperink - zonder titel kopen? Bied vanaf 10!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands zonder titel
Techniek Aquarel
Afmetingen 26 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 10
Alexander Gerhardus Dieperink - Het koppel kopen? Bied vanaf 10!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands Het koppel
Techniek Aquarel
Afmetingen 13 x 17 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 10
Alexander Gerhardus Dieperink - De dansers kopen? Bied vanaf 10!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands De dansers
Techniek Aquarel
Afmetingen 30 x 20 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 10
Charles Donker - Ets: nis met vleermuis en ladder - 1968 kopen? Bied vanaf 299!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: nis met vleermuis en ladder - 1968
Techniek Ets
Afmetingen 50 x 22 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 299
Charles Donker - prachtig gedetailleerde ets ‘Paardebloemen’ - oplage 80. kopen? Bied vanaf 295!
Charles Donker (1940) Nederlands prachtig gedetailleerde ets ‘Paardebloemen’ - oplage 80.
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Charles Donker - Rode Kool kopen? Bied vanaf 350!
Charles Donker (1940) Nederlands Rode Kool
Techniek Ets
Afmetingen 21.9 x 24.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 350
Rien Goené - Stilleven kopen? Bied vanaf 1600!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Stilleven
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 78 x 166 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 1.600
Charles Donker - Ets: Gele morgenster kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Gele morgenster
Techniek Ets
Afmetingen 47 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Karel van Seben - Portret kopen? Bied vanaf 15!
Karel van Seben (1893-1988) Nederlands Portret
Techniek Potlood
Afmetingen 70 x 59 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 15
Arend van de Pol - (1876 - 1956) kopen? Bied vanaf 400!
Arend van de Pol (1886-1956) Nederlands (1876 - 1956)
Afmetingen 65 x 76 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Wout Maters - Bronzen beeld: 1983 kopen? Bied vanaf 699!
Wout Maters (1931-2017) Nederlands Bronzen beeld: 1983
Techniek Brons
Afmetingen 12.5 x 20 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht 1396 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 699
Charles Donker - ingelijste ets kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Charles Donker - Leersumseveld II, ets (mooi ingelijst) kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Leersumseveld II, ets (mooi ingelijst)
Techniek Ets
Afmetingen 62 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Joop Moesman - Op wacht, litho kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Op wacht, litho
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Willem van Leusden - Rotslandschap 1948 - ets/aquatint, oplage 25 kopen? Bied vanaf 135!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Rotslandschap 1948 - ets/aquatint, oplage 25
Techniek Ets/Aquatint
Afmetingen 34.5 x 40.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 135
Techniek Boek met Originele Grafiek
Afmetingen 21.5 x 15.5 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 50
Hans van Dokkum - zelfportret kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) zelfportret
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 54 x 44 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Johan Ponsioen - Oude Boer - Ets kopen? Bied vanaf 89!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Oude Boer - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 30 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 89
Dirkje Kuik - Volterra kopen? Bied vanaf 30!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Volterra
Techniek Ets
Afmetingen 24.8 x 18.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 30
Ernst Vijlbrief - Zonder titel kopen? Bied vanaf 350!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Zonder titel
Techniek Gouache
Afmetingen 73 x 87 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 350
Hans van Dokkum - Onleesbaar kopen? Bied vanaf 35!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Onleesbaar
Techniek Ets
Afmetingen 64 x 46 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 35
Charles Donker - De drie cactussen kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands De drie cactussen
Techniek Litho
Afmetingen 33 x 32.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Johan van Zweden - [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 - kopen? Bied vanaf 150!
Johan van Zweden (1896-1975) Nederlands [ Groninger Ploeg ] - Straatbeeld 1931 -
Techniek Stift
Afmetingen 62 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 150
Techniek Ets
Afmetingen 50.5 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Hans van Dokkum - De krillemonus kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands De krillemonus
Techniek Litho
Afmetingen 34 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Willem van Leusden - Hooi uitladen op de boerderij - Ets kopen? Bied vanaf 45!
Willem van Leusden (1886-1974) Nederlands Hooi uitladen op de boerderij - Ets
Techniek Ets
Afmetingen 22 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Toon Jansen - Heksen Proces kopen? Bied vanaf 35!
Toon Jansen (1937-2008) Nederlands Heksen Proces
Techniek Houtskool
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 35
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 18.5 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Hans van Dokkum - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 45!
Hans van Dokkum (1908-1995) Stadsgezicht
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 55 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45