5. Kunstliefde

Kunstliefde

Opgericht in 1807

Genootschap Kunstliefde

Het genootschap Kunstliefde is een Utrechtse vereniging voor kunstenaars en kunstliefhebbers. Het is een van de oudste kunstenaarsgenootschappen van Nederland en bij het tweehonderdjarig jubileum in 2007 waren er ruim honderd kunstenaars aangesloten bij het genootschap. Een van de interessante perioden in de geschiedschrijving van het genootschap Kunstliefde is de tijd na de Tweede Wereldoorlog. Na stagnatie die ontstond doordat het genootschap afkerig was van nieuwe stromingen in de kunst, kwam het verenigingsleven weer op gang. Vanwege financiële problemen werd in het begin van de 20e eeuw de kunstcollectie aan de gemeente Utrecht verkocht.

Dick van Luijn - langs de rivier kopen? Bied vanaf 50!
Dick van Luijn (1896-1981) Nederlands langs de rivier
Techniek Ets
Afmetingen 23.5 x 31.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 50
Ernst Vijlbrief - Collectie erotische tekeningen (5x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Collectie erotische tekeningen (5x)
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 27 x 35 cm (h x b)
€ 40
Rien Goené - Gezicht op Oude Gracht Utrecht kopen? Bied vanaf 200!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Gezicht op Oude Gracht Utrecht
Afmetingen 21 x 30 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Jos Böhm - Glazen kopen? Bied vanaf 100!
Jos Böhm (1922-1992) Nederlands Glazen
Afmetingen 25 x 10 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht 15 g
Gesigneerd Ongemerkt
€ 100
Rien Goené - Atelier kopen? Bied vanaf 400!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Atelier
Afmetingen 53 x 43 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 400
Alexander Gerhardus Dieperink - Twee vrouwenhoofden - Gemengde technieken kopen? Bied vanaf 48!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands Twee vrouwenhoofden - Gemengde technieken
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 18 x 12 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Huidig bod
€ 48
1 bieding
Rien Goené - Abstracte Compositie kopen? Bied vanaf 500!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Abstracte Compositie
Afmetingen 41 x 56 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Hardboard
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Hans van Dokkum - Mediterraans dorpje kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Mediterraans dorpje
Techniek Litho
Afmetingen 21 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Hans van Dokkum - Kerk in Toscane kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Kerk in Toscane
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 20 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Hans van Dokkum - Zelfportret kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Nederlands Zelfportret
Techniek Litho
Afmetingen 27 x 21 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Johan Ponsioen - Stilleven met Vis / Tinnen Bord / Keulse Pot - Olieverf kopen? Bied vanaf 1250!
Johan Ponsioen (1900-1969) Nederlands Stilleven met Vis / Tinnen Bord / Keulse Pot - Olieverf
Afmetingen 45 x 55 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 1.250
Ernst Vijlbrief - Expliciete erotische jaren 60 gemengde techniek (o.a.stift) - gesigneerd kopen? Bied vanaf 63!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Expliciete erotische jaren 60 gemengde techniek (o.a.stift) - gesigneerd
Techniek Potlood
Afmetingen 21.5 x 31 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 63
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 75!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: op wacht - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 31 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 75
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 58 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Charles Donker - Litho: Mensen, dieren en dingen(Wryneck) kopen? Bied vanaf 150!
Charles Donker (1940) Nederlands Litho: Mensen, dieren en dingen(Wryneck)
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 50 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Ernst Vijlbrief - Etsen uit 1963 (2x) kopen? Bied vanaf 60!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Etsen uit 1963 (2x)
Techniek Ets
Afmetingen 25 x 25 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Ernst Vijlbrief - Met aquarel ingekleurde pentekening kopen? Bied vanaf 50!
Techniek Aquarel
Afmetingen 21 x 30 cm (h x b)
€ 50
Ernst Vijlbrief - Met aquarel ingekleurde pentekening: Tuinschaar uit Gue Morin meenemen kopen? Bied vanaf 50!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Met aquarel ingekleurde pentekening: Tuinschaar uit Gue Morin meenemen
Techniek Aquarel
Afmetingen 21 x 30 cm (h x b)
€ 50
Ernst Vijlbrief - Stifttekening kopen? Bied vanaf 45!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Stifttekening
Techniek Stift
Afmetingen 21 x 30 cm (h x b)
€ 45
Joop Moesman - Zeldzame proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979 kopen? Bied vanaf 150!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Zeldzame proefdruk in kleur (paars) litho: 'op wacht' - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 48.5 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 150
Dirkje Kuik - Litho: Commerciele televisie kopen? Bied vanaf 59!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Litho: Commerciele televisie
Techniek Litho
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59
Rien Goené - Afbraak AZU Utrecht kopen? Bied vanaf 500!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Afbraak AZU Utrecht
Afmetingen 53 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 500
Dirkje Kuik - 2 litho's in boekje petit No3 - 1979 kopen? Bied vanaf 100!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands 2 litho's in boekje petit No3 - 1979
Techniek Litho
Afmetingen 32 x 23 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 100
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984 kopen? Bied vanaf 175!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 (kleurenversie) - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Ernst Vijlbrief - Portretten (4x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Portretten (4x)
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 26 x 18 cm (h x b)
€ 40
Joop Moesman - Litho: Windkracht 8 - 1984 kopen? Bied vanaf 159!
Joop Moesman (1909-1988) Nederlands Litho: Windkracht 8 - 1984
Techniek Litho
Afmetingen 40 x 29 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 159
Jan Hendrik Maronier - Zeeuwse vrouw kopen? Bied vanaf 25!
Jan Hendrik Maronier (1883-1981) Nederlands Zeeuwse vrouw
Techniek Litho
Afmetingen 36 x 28 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 25
Adrianus van Everdingen - Riviergezicht kopen? Bied vanaf 375!
Adrianus van Everdingen (1832-1912) Nederlands Riviergezicht
Afmetingen 60 x 70 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Marouflé
Ingelijst Ingelijst
€ 375
Alexander Gerhardus Dieperink - Zittende vrouw - roodkrijttekening kopen? Bied vanaf 45!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands Zittende vrouw - roodkrijttekening
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 37 x 27 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 45
Ernst Vijlbrief - Grote jaren 60 gem. techniek (pastelkrijt, inkt) "u bent hier" gesigneerd kopen? Bied vanaf 39!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Grote jaren 60 gem. techniek (pastelkrijt, inkt) "u bent hier" gesigneerd
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 50 x 65 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 39
Ernst Vijlbrief - Expliciete erotische jaren 60 gemengde techniek (o.a.stift) - gesigneerd kopen? Bied vanaf 59!
Techniek Potlood
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 59
Wout Maters - Bronzen beeld: 1983 kopen? Bied vanaf 699!
Wout Maters (1931-2017) Nederlands Bronzen beeld: 1983
Techniek Brons
Afmetingen 12.5 x 20 x 10 cm (h x b x d)
Gewicht 1396 g
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 699
Arend Jan van Driesten - Aan de Vliet kopen? Bied vanaf 200!
Arend Jan van Driesten (1878-1969) Nederlands Aan de Vliet
Techniek Aquarel
Afmetingen 35 x 45 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Otto Hamer - Partitude kopen? Bied vanaf 125!
Otto Hamer (1938) Nederlands Partitude
Afmetingen 30 x 42 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Hans van Dokkum - Stadsgezicht kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Stadsgezicht
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 55 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25
Hans van Dokkum - De vaas met Bloemen kopen? Bied vanaf 60!
Hans van Dokkum (1908-1995) De vaas met Bloemen
Techniek Litho
Afmetingen 38 x 28.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Rien Goené - Stilleven kopen? Bied vanaf 1450!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Stilleven
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 78 x 166 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Hardboard
Ingelijst Ingelijst
€ 1.450
Charles Donker - Litho: Studies van hond Bastiaan kopen? Bied vanaf 175!
Charles Donker (1940) Nederlands Litho: Studies van hond Bastiaan
Techniek Litho
Afmetingen 50.5 x 35 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 175
Charles Donker - ingelijste ets kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands ingelijste ets
Techniek Ets
Afmetingen 51 x 66 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Charles Donker - Ets: Gele morgenster kopen? Bied vanaf 450!
Charles Donker (1940) Nederlands Ets: Gele morgenster
Techniek Ets
Afmetingen 47 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Ernst Vijlbrief - Portret (2x) kopen? Bied vanaf 40!
Ernst Vijlbrief (1934-2010) Nederlands Portret (2x)
Techniek Potlood
Afmetingen 25 x 19 cm (h x b)
€ 40
Dirkje Kuik - Map met 9 litho's: "Alkmaar, de oude stad" kopen? Bied vanaf 400!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Map met 9 litho's: "Alkmaar, de oude stad"
Techniek Litho
Afmetingen 41.5 x 35.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 400
Charles Donker - prachtig gedetailleerde ets ‘Paardebloemen’ - oplage 80. kopen? Bied vanaf 295!
Charles Donker (1940) Nederlands prachtig gedetailleerde ets ‘Paardebloemen’ - oplage 80.
Techniek Ets
Afmetingen 28 x 38 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 295
Alexander Gerhardus Dieperink - weggetje langs de velden kopen? Bied vanaf 45!
Alexander Gerhardus Dieperink (1901-1972) Nederlands weggetje langs de velden
Techniek Droge Naald
Afmetingen 24 x 29.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 45
Charles Donker - Het waddeneiland Griend. Tweede staat kopen? Bied vanaf 395!
Charles Donker (1940) Nederlands Het waddeneiland Griend. Tweede staat
Techniek Ets
Afmetingen 29.5 x 29.8 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 395
Rien Goené - Mannequin kopen? Bied vanaf 600!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Mannequin
Techniek IJzer
Afmetingen 45 x 15 x 9 cm (h x b x d)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 600
Rien Goené - Spoor werker kopen? Bied vanaf 195!
Rien Goené (1929-2013) Nederlands Spoor werker
Techniek Brons
Afmetingen 20 x 16 x 7 cm (h x b x d)
€ 195
Dirkje Kuik - Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam) kopen? Bied vanaf 125!
Dirkje Kuik (1929-2008) Nederlands Inkt tekening: Oorwurm - 1984 (incl boekje: Aram en de Bende van de Boomstam)
Techniek Pen (Inkt)
Afmetingen 18.5 x 11 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Hans van Dokkum - Het hek kopen? Bied vanaf 25!
Hans van Dokkum (1908-1995) Het hek
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 24 x 32 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 25