Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst - Verkocht

Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!

Verkoopprijs: € 40,00

Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!Aart Bijl - Ets uit 1923 , “Maas voor Rotterdam” – GROOT - ingelijst kopen? Bied vanaf 1!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2855 verkochte items
Alle items van deze verkoper (28)
  • Aart Bijl (1885-1962)
Jaartal1923
TechniekEts
StijlRealistisch
OnderwerpHavengezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen54 cm x 73 cm (h x b)
Lijst75 cm x 96 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een zeer grote ingelijste ets uit 1923 van de Nederlandse kunstenaar Aart Bijl (1885-1962).

    -Gesigneerd, gedateerd en getiteld met potlood. Ook staat middenonder met potlood geschreven: “Druk van den etser”. Oplage onbekend.

    -Afmetingen: Lijst, 75 x 96 cm. Beeld, 54 x 73 cm.

    -Herkomst: De ets was eigendom van de familie C. van Stolk (staat vermeld op de achterkant van het werk).

    -Conditie: In goede staat met ouderdomssporen. De ingelijste ets is in de linkerbovenhoek iets naar beneden gezakt, waardoor het werk daar enigszins ‘gebobbeld’ is (zie de 5e foto). De kartonnen achterplaat heeft (vocht)vlekken. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:

    AART BIJL,  geboren Rotterdam 7-4-1885 en overleden 16-1-1962 in Den Haag,  etser, graficus, schilder, tekenaar en leraar.

    Opleiding: Academie voor Beeldende Kunsten (Rotterdam). Leerling van Alexander Henri, Robert van Maasdijk en Ferdinand Oldewelt.

    Vanaf 1932 was hij leraar aan de Academie voor Beeldende Kunsten Rotterdam. Leraar van o.a. Cees Broerse, Henk Fortuin, (1916-2007),  Kees Franse, Anthonius Josephus Adrianus Hermans, Henri Hoogeweegen, Henri Willem van Meines en Joop Molenaar.

    Onderwerpen: havengezichten , scheepsafbeeldingen en landschappen.

    De Rotterdamse Haven was een blijvende bron van inspiratie voor Aart Bijl. De tijd waarin hij het meeste werk maakte, was de periode van 1917 tot 1940, tussen de twee Wereldoorlogen. Het was de tijd waarin het grote zeilschip geleidelijk aan werd vervangen door schepen met een motor. Naast de grote zeilschepen in zijn tijd, tekende Aart Bijl het laden en lossen in de haven en de schepen die de plaats van de zeilschepen in gingen nemen. Hij tekende naar de werkelijkheid.
    (Bron: Wikipedia e.a.)

    Afhandeling:

    Let op A.U.B.:

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

In goede staat met ouderdomssporen. De ingelijste ets is in de linkerbovenhoek iets naar beneden gezakt, waardoor het werk daar enigszins ‘gebobbeld’ is (zie de 5e foto). De kartonnen achterplaat heeft (vocht)vlekken. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.

Aart Bijl (1885-1962)

Alle items van deze kunstenaar(2)
Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (82)

2855 verkochte items
96 cm
75 cm
73 cm
54 cm
Dit item is verkocht voor 40,00
Starttijd:30-09-2019 om 00:02
Eindtijd:15-10-2019 om 19:50
Biedingen (10)
jurvermijs
13 okt. / 11:47
€ 40
amfibie19
13 okt. / 11:47
€ 40
jurvermijs
13 okt. / 11:46
€ 35
amfibie19
13 okt. / 11:46
€ 30
jurvermijs
03 okt. / 00:35
€ 25
bilderdijk
03 okt. / 00:34
€ 20
jurvermijs
03 okt. / 00:34
€ 15
bilderdijk
03 okt. / 00:34
€ 5
jurvermijs
03 okt. / 00:34
€ 3
bilderdijk
30 sep. / 21:48
€ 1