Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam - Verkocht

Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!

Verkoopprijs: € 550,00

Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!Anthonie Pieter Schotel - Ochtend Volendam kopen? Bied vanaf 550!

Geplaatst door  arthis
FA. (3)

20 verkochte items
  • Anthonie Pieter Schotel (1890-1958)
Jaartal1928
StijlImpressionistisch
OnderwerpHavengezicht
IngelijstIngelijst
Afmetingen54 cm x 41 cm (h x b)
Lijst68 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd

 De van oorsprong Dordtse schilder Anthonie Pieter Schotel specialiseerde zich in de jaren '20 van de 20ste eeuw in het haven- en zeegezicht, vooral van Volendam. Hij woonde er ook enkele jaren temidden van de vissersbevolking. Zijn stemmingsvolle zeegezichten schilderde hij vanaf de havenkade, in de vroege ochtend, als de botters uitvoeren in de grijsroze ochtendnevel, of 's avonds als ze terugkeerden. Na zijn verblijf in Zuid-Frankrijk begin jaren '20 schilderde hij vaker met verdunde olieverf, in een lichte, impressionistische trant, met lichttoetsen die dansen op het water van de Zuiderzee. Na de bouw van de Afsluitdijk woonde A.P. Schotel vanaf begin jaren '30 in Laren maar keerde nog regelmatig terug naar zijn oude vissersdorp om er te schilderen. Het water behield een fascinerende aantrekkingskracht.

Het doek is recent gereinigd en van een nieuwe zilver-gouden lijst voorzien. Het is rechtsonder gesigneerd en gedateerd, weliswaar door de dunne schilderwijze en ouderdom vaag te zien. Het schilderij wordt gegarandeerd door de auteur van het boek over de schilder ('A.P. Schotel-de wereld van het water'): Drs Carole Denninger.

Dit schilderij is op het oude spieraam door de schilder zelf betiteld met 'Ochtend Volendam'. Hij exposeerde dit werk bij zijn oude schildervereniging Pictura in Dordrecht (nr 10 van de catalogus). De naam van de koper destijds staat er ook op vermeld.

Verzendkosten aangetekend 15 euro

Doek is gezien zijn ouderdom in goede conditie, nauwelijks enige zichtbare craquelé.

Dit item is verkocht voor 550,00
Starttijd:06-12-2019 om 15:48
Eindtijd:13-12-2019 om 19:21
tverbeek
13 dec. / 08:06
€ 550