Anton Heyboer
1924-2005
'De man bestaat uit vier vrouwen, zo bestaat hij'
gemengde techniek met fotocollage
70 x 98,5 cm
gesigneerd en gedateerd 1983 midden onder
Herkomst:
Collectie Jaap Buitenhuis.
Buitenhuis was de beste vriend van Anton Heyboer. "Heyboer was een soort broer voor mij”, liet hij in 2011 optekenen in de krant. "Jaap", zei hij "We zijn vrienden voor het leven." En dat was ook zo.” In de loop van de vriendschap kreeg de aannemer veel werken van de markante kunstschilder uit Den Ilp, die in 2005 overleed. Zestien schilderijen werden eind 2011 tentoongesteld in Castricum. De naam van de expositie: ’40 jaar vriendschap, Jaap Buitenhuis-collectie’.