Kunstschilder Berend Adrianus Bongers werd geboren in Den Haag op 2 juli
1866 en overleed te Delft op 7 november 1949. Zijn werkzame periode
liep vanaf 1881 tot 1949 en hij was werkzaam in Den Haag, Delft en
Amsterdam. Bongers schilderde landschappen, stadsgezichten, portretten,
genrevoorstellingen, figuurvoorstellingen en stillevens. Berend was lid
van de Pulchri Studio en van Arti et Amicitiae. Aanvankelijk schilderde Bongers zijn landschappen in de trant van de Haagse School.
Bongers kreeg zijn opleiding aan de Academie van Beeldende Kunsten in
Den Haag. Hij was niet alleen schilder, maar ook tekenaar, etser,
aquarellist en tekenleraar. Hij was de leermeester van tal van tekenaars
en kunstschilders waaronder Louis Bron, Steef Geerling en Henriquetta
Ahrens. Berend Bongers gaf les in het Middelbaar Onderwijs, maar was ook
docent bij de Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag. Voorts was
hij chef d'atelier bij de Delftse aardewerkfabriek 'De Porceleyne Fles'.
Berend was gehuwd met Maartje (Maagje) Gerarda Hardenberg met wie hij
kinderen had. Maartje overleed op 20 oktober 1954, Berend Adrianus
Bongers stierf op 7 november 1949 op de leeftijd van 83 jaar. Beiden
stierven te Delft.
Goed
papier iets vergeeld. in passe partout
Tot 2 kg.
€ 7,00