Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk

Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!
Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!Daniel den Dikkenboer - Kleuren litho, Abstract werk kopen? Bied vanaf 40!
  • Daniel den Dikkenboer (1918-1979)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1965
Techniek Litho
Stijl Abstract
Onderwerp Abstract
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 46 x 55 cm (h x b)
Incl. lijst 63 x 73 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd

Daniël den Dikkenboer werd in Rotterdam geboren op 16 september 1918. Na omzwervingen via Amsterdam en Parijs vestigde hij zich in 1950 definitief in Rotterdam waar hij 27 november 1979 overleed. Hij was leerling van de Rotterdamse Academie van Beeldende Kunsten en Technische Wetenschappen, afdeling publiciteit en toegepaste kunst, o.l.v. Jac. Jongert en Dick Elffers. Hier behaalde hij de zilveren academiemedaille. Aanvankelijk schilderde, tekende, aquarelleerde hij en maakte gouaches in zowel figuratieve als abstracte stijl. Gaandeweg specialiseerde hij zich in de grafiek, was hij beeldhouwer en monumentaal kunstenaar. Den Dikkenboer werd wel graficus pur sang genoemd, waarmee gerefereerd werd aan zijn kleurenlitho's, die van buitengewone kwaliteit zijn en waarmee hij deelnam aan de biënnales in o.m. Venetië, Sao Paulo en Cincinnati; zijn werk hing in de Albertina in Wenen, het Museum of Modern Art in New York, in Japan, Israël en Zuid-Afrika. In Nederland is zijn werk vertegenwoordigd in het Museum Boymans in Rotterdam en het Stedelijk Museum in Amsterdam en Schiedam. Hij was mede-oprichter van de Venstergroep, een groep Rotterdamse grafici die zich aan de ontwikkeling van de kleurenlithografie wijdde. Kortom een belangrijk lithograaf. Volgens Cees Doelman was de lithotechniek van Den Dikkenboer van richtinggevende betekenis voor zijn Nederlandse vakgenoten.
Werk in zeer goede staat. Er zit een scheurtje in de Passe Partout, zie de foto voor een goede indruk.
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 14,50
Naar Duitsland € 16,50

Daniel den Dikkenboer (1918-1979)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (1)

Geplaatst door  CGMKunst
Lid sinds 2024
468 verkochte items
Alle items (72)
73 cm
63 cm
55 cm
46 cm