Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998 - Verkocht

Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!
Beeld / Object

Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!Ernst Fuchs - Bronzen beeld op parfumfles , Papagena – 1998  kopen? Bied vanaf 175!
  • Ernst Fuchs (1930-2015)
Type kunstwerk Beeld / Object
Jaartal 1998
Techniek Brons
Stijl Realistisch
Onderwerp Figuren
Afmetingen 15 x 13 x 4 cm (h x b x d)
Gewicht 1080 gram
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
Oplage 2841 / 7500

Een bronzen beeldje in de stijl van het magisch realisme, ontworpen door Ernst Fuchs (1930-2015), op een parfumfles van LES BEAUX ARTS.

-Het beeld van deze Les beaux Arts Edition No 9 heeft als titel “Papagena” en is genummerd en drukgesigneerd. Papageno is een personage dat optreedt in de opera Die Zauberflöte uit 1791 van Wolfgang Amadeus Mozart. Papageno is een vogelvanger en bekleedt de komische rol in de opera. Hij is een bangerik en niet al te snugger, maar met een goed hart en wordt hiervoor beloond: hij vindt uiteindelijk het meisje van zijn dromen, Papagena.

-De oplage is wereldwijd gelimiteerd tot 7500 exemplaren. Dit is nr 2841.

-De parfumfles heeft een inhoud van 100 ml en zit in de oorspronkelijke doos en wordt inclusief het certificaat geleverd. De parfumfles is nooit geopend.

-Afmetingen: Doos, 19 x 15 x 11 cm. Beeldje, 15 x 13 x 4 cm.

-Herkomst: Het Nederlands Parfumflessen Museum in Winkel (Noord-Holland).

Dit museum had een omvangrijke collectie van ruim 7000 parfumflessen, het resultaat van bijna zestig jaar verzamelen. In 1989 begon Carina van Zoonen-Twint het Parfumflessenmuseum in Winkel aan huis. Na vijf jaar verhuisde het museum naar het vroegere raadhuis van Winkel, een uit 1599 daterende monumentale pand.

Het museum sloot noodgedwongen de deuren in mei 2017.

-Conditie: Het beeld is in zeer goede staat. Het boekje / certificaat heeft kreukjes. De doos heeft lichte slijtplekjes.

Zie ook de foto’s.

Ernst Fuchs (Wenen, 13 februari 1930 – aldaar, 9 november 2015) was een Oostenrijks aquarellist, beeldhouwer, ornamenteel beeldhouwer, ontwerper, etser, schilder, tekenaar, lithograaf, performancekunstenaar, iconenschilder en architect

Fuchs studeerde aan de kunstschool in Wenen, waar hij reeds op 15-jarige leeftijd werd toegelaten. Zijn werken werden in het begin van zijn carrière beïnvloed door Gustav Klimt en Egon Schiele. In de jaren 50 woonde Fuchs vooral in Parijs. Hij leerde verschillende kunstenaars kennen zoals Salvador Dalí en Arno Breker. Thema's die vaak terugkeerden in zijn schilderijen waren religie en seks. Fuchs werkte niet alleen als kunstschilder. Zo dirigeerde hij ook opera-uitvoeringen van Richard Wagner en Wolfgang Amadeus Mozart.

In 1995 ontwierp hij de decors voor een spectaculaire nieuwe uitvoering van de opera Die Zauberflöte van Mozart.

Fuchs overleed in 2015 op 85-jarige leeftijd. Hij had zestien kinderen bij zeven vrouwen.

(bron: o.a. Wikipedia)

Informatie over “Les Beaux Arts”:

Sinds 1992 heeft LES BEAUX ARTS gedurende een aantal jaar elke zes maanden 100 ml parfumflesjes uitgegeven voorzien van beelden die als sierdop voor die parfumflessen dienden. Hiervoor werden meesterwerken van de meest geprezen kunstenaars van de afgelopen 200 jaar gebruikt. Deze unieke, onderscheidende sculpturen zijn strikt beperkt in oplage. Ze zijn in Duitsland met de hand gegoten, fijn gegraveerd, gepatenteerd of ingelegd met bladgoud. Elk beeld is gemaakt in een gelimiteerde oplage en is gesigneerd en genummerd. De objecten vormen tezamen een waardevolle “contemporary art” verzameling.

Les Beaux Arts parfum wordt al vele jaren niet meer gemaakt. Snel na de productie van deze parfumflessen kwam dit Duitse bedrijf in financiële problemen. Van de meeste van deze limited edition flessen is dan ook nooit de gehele oplage uitgegeven.

(Gelijktijdig met dit item bieden wij ook het beeldje Papageno en de bijbehorende parfumfles ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze verkoper”).

Afhandeling:

-De doos met het beeldje en parfumfles kan afgehaald worden (in Amsterdam).

-De doos met het beeldje en parfumfles kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

Verzendkosten:

Binnen Nederland: 8,00 euro.

Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

Vragen? Stuur even een mailtje.

Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

Binnen Nederland € 8,00

Ernst Fuchs (1930-2015)

Oostenrijks Oostenrijks Frans Frans Alle items van deze kunstenaar (3)

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3332 verkochte items
Alle items (23)
13
15
4