| Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
| Periode | 1900 t/m 1944 |
Een zeer grote en bijzondere aquarel van de Nederlandse kunstenaar Frans Everbag uit 1939 met een voorstelling van de Stoofstraat in ‘s-Hertogenbosch.
Gesigneerd en goed ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat. Aan de onderrand van de lijst is een koperen naambordje bevestigd met de titel van het werk : “s-Hertogenbosch Schoofstraat”
Afmetingen: Lijst, 80 x 60 cm. Beeld, 64 x 45 cm.
Herkomst: Uit de inboedel van een particuliere kunstverzamelaar.
Conditie: De aquarel is in zeer goede staat. De lijst heeft lichte slijtplekjes.
Zie ook de foto’s.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
INFO OVER DE KUNSTENAAR:
Franciscus ("Frans") Everbag werd op 25 oktober 1877 in Amsterdam geboren en overleed daar op 10 juni 1947; graficus, schilder, tekenaar, lithograaf en etser.
Hij werkte voornamelijk in Amsterdam, maar verbleef gedurende zijn werkzame leven ook tijdelijk in Wormerveer, Rotterdam en Sloten. Reisde daarnaast veel door Europa.
Frans Everbag schilderde en tekende stadsgezichten, stillevens (bloemen) en dieren in een impressionistische stijl. Ook was hij een vakbekwaam graficus (etser en lithograaf), die vooral kleuretsen van stadsgezichten maakte. Hij wordt wel gerekend tot de belangrijkste etsers en lithografen van de eerste helft van de 20e eeuw.
In 1939 maakte hij met zijn werk deel uit van de tentoonstelling ‘Onze Kunst van Heden’ in Het Rijksmuseum, Amsterdam.
Frans Everbag was lid van de kunstenaarsgenootschappen Arti et Amicitiae en St. Lucas, beide te Amsterdam.
Literatuur: Hij wordt vermeld in Scheen, Thieme Becker, Vollmer, Saur, Jacobs en het RKD.
Stoofstraat
De Stoofstraat stond vroeger bekend om de warmwater- en vuurhuizen die hier stonden. Men kon hier heet water en kooltjes kopen (voor de ‘stoof’). Al snel werden deze huizen ingericht als badhuizen, uiteraard alleen voor mannen. Het duurde niet lang of de dames van lichte zeden dienden zich aan en de badhuizen werden gedegradeerd tot “mot- en ravothuizen”.
Titel: “s-Hertogenbosch Schoofstraat”.
Kunstenaar: Frans Everbag(1877-1947).
Techniek: Sepia-aquarel.
Jaartal: 1939.
Ingelijst:Ingelijst in een houten lijst met passe-partout en glasplaat.
Gesigneerd: Rechtsonder.
Zie ook de foto’s.
Klaar om op te hangen.
Afhandeling:
-Let op:
-Het ingelijste werk kan afgehaald worden (in Amsterdam).
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro (aangetekende verzending via Postnl).
Naar België: 15,00 euro.
Het werk wordt zonder lijst en glasplaat verzonden.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
| Transport | |
| Garantie | |