Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst - Verkocht

Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!
Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!Freek Souwer - "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight | unieke pentekening - ingelijst kopen? Bied vanaf 39!
  • Freek Souwer (1898-1968)
TypeTekening / Aquarel
Jaartal1961
TechniekPen (Inkt)
StijlRealistisch
OnderwerpLandschap
IngelijstIngelijst
Afmetingen26.5 cm x 36 cm (h x b)
Lijst52.5 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Wie deze unieke pentekening van Freek Souwer (1898-1968) op zich laat inwerken, herkent de hand van een meester. Hier is namelijk de techniek van het pointillisme toegepast, d.w.z. tekenen door talloze puntjes te zetten. Deze vorm van pentekenen is zeer arbeidsintensief. Het is de manier om bijna natuurgetrouw en foto-realistisch werk te maken.

Titel: "Keats Green" by Shanklin - Isle of Wight, vermeld op de achterzijde van de lijst.
Jaar: vermoedelijk 1961, zie detailfoto met signatuur
Handgesigneerd met pen - subtiel verwerkt in de tekening; alsmede achter op de lijst voorzien van originele stempel(s) van (atelier) Freek Souwer
De tekening zit met passe-partout in de originele (wit geschilderde) massief houten lijst. Enkele verfresten langs/op de rand van het glas.
Foto's maken deel uit van de beschrijving.

Over de kunstenaar:
Frederik Cornelis Johannes (Freek) Souwer, geboren op 23 oktober 1898 in Haarlem; overleden op 25 juli 1968 in Spoleto (Italië).
Autodidact tekenaar, schilder, pentekenaar en etser.
Onderwerpen: landschap (als genre), stillevens en figuurvoorstellingen.
Was lid van de Nederlandse Kunstkring (Den Haag) en jarenlang bestuurslid (penningmeester) van Genootschap van beeldende kunstenaars 'Kunst Zij Ons Doel' (KZOD) in Haarlem.
bron: RKD

Freek Souwer werd opgeleid aan de Kunstnijverheidsschool aan de Dreef te Haarlem en was werkzaam als schilder en industrieel ontwerper. Hij was ook een bijzonder goed tekenaar. Zijn onderwerpen ontleende hij aan de natuur.
Hij was lid van KZOD en ruim 16 jaar bestuurslid waarvan 11 jaar als penningmeester. In het voorjaar van 1968 is hij afgetreden als penningmeester, na een roerig jaar in de vereniging.
Hij heeft veel gewerkt op zijn boerderij nabij Spoleto in Italië en hij heeft aldaar ook diverse exposities gehouden.
Naast KZOD exposeerde hij ook bij de Nederlandse Kunstkring in Den Haag en het Agnietenklooster in Gouda.
bron: www.kzod.nl
Zie: https://www.kzod.nl/souwer-freek/

De pentekening verkeert -zeker gezien de ouderdom- in een zeer goede staat!

Freek Souwer (1898-1968)

NederlandsNederlandsAlle items van deze kunstenaar (0)
Geplaatst door  takamine
FA. (4)

Lid sinds 2020
253 verkochte items
Alle items van deze verkoper (41)
68 cm
52.5 cm
36 cm
26.5 cm
Dit item is verkocht voor 44,85 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:31-08-2022 om 11:35
Eindtijd:10-09-2022 om 21:20
Erikavtz
10 sep. / 11:43
€ 39