Frits van Eeden - Olieverf en stift op paneel, Twee gezichten – 1974 – Lijst, 49½ x 67½ cm.
Omschrijving
Frits van Eeden (1944-2022)
Type kunstwerk
Jaartal
1974
Techniek
Olieverf
Drager
Paneel
Onderwerp
Portret
Ingelijst
Ingelijst
Afmetingen
38 x 56 cm (h x b)
Incl. lijst
49.5 x 67.5 cm (h x b)
Gesigneerd
Handgesigneerd
Een schilderij uit 1974 van de Nederlandse kunstenaar Frits van Eeden (1944-2022). -Techniek: olieverf en stift op een paneel van pershout. -Gesigneerd rechtsboven. Ingelijst in een goudkleurige houten lijst. Kan zo aan de muur. -Afmetingen: Lijst, 49½ x 67½ x 5 cm. Beeld, 38 x 56 cm. -Herkomst: Uit de nalatenschap van Robert Hallatu. Robert Hallatu was bijna 30 jaar eindredacteur van het voor Molukkers bekende maandblad Marinjo. Samen met de kunstenaar Victor Bouter (1928-2004) was hij de drijvende kracht achter de Galerie “de Heeren van Voorburg” in de Herenstraat in Voorburg. Het werk is gekocht bij Veilinghuis Onder de Boompjes Leiden in september 2023. -Conditie: In goede staat met kleine slijtplekjes met verfverlies. De lijst heeft slijtplekken en een kleine beschadiging aan de rechter lijstrand. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Klaar op aan de muur te hangen.
Informatie over de kunstenaar: Frits Rudolf Alexander van Eeden (Tilburg, 13 maart 1944 – Den Haag, 30 september 2022), beeldhouwer, wandschilder, graficus, schilder en tekenaar. -Opleiding: Gerrit Rietveld Academie Amsterdam. -Onderwerpen: Abstractie, portretten, figuurvoorstellingen en diervoorstellingen. Na 3 jaar in London gewerkt te hebben vertrok hij naar de Verenigde Staten waar hij jarenlang les gaf aan het Brevard Art Center in Melbourn, Florida. Aan het eind van zijn leven keerde hij terug naar Den Haag. -Literatuur: Jacobs 1993, Beeldend Nederland : [...], vol. 1, p. 316.
Afhandeling: -Het werk kan opgehaald worden in Amsterdam. Ophalen heeft onze sterke voorkeur. -Het werk kan binnen Nederland aangetekend verzonden worden via PostNL. -Het werk kan naar België, Duitsland en Frankrijk verzonden worden door GLS. Verzendkosten: -Binnen Nederland: 15,00 euro. -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 20,00 euro.
Goed
In goede staat met kleine slijtplekjes met verfverlies. De lijst heeft slijtplekken en een kleine beschadiging aan de rechter lijstrand.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Klaar op aan de muur te hangen.
> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
€ 15,00
Naar België
€ 20,00
€ 20,00