FA. (13)

Gerda Smit - Kleurenets: Moeder met kind - 1997

Gerda Smit - Kleurenets: Moeder met kind - 1997 kopen? Bied vanaf 149!
Gerda Smit - Kleurenets: Moeder met kind - 1997 kopen? Bied vanaf 149!Gerda Smit - Kleurenets: Moeder met kind - 1997 kopen? Bied vanaf 149!Gerda Smit - Kleurenets: Moeder met kind - 1997 kopen? Bied vanaf 149!

Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (172)

5368 verkochte items
Alle items van deze verkoper (358)
  • Gerda Smit (1934-2004)
Jaartal1997
TechniekEts/Aquatint
IngelijstIngelijst
Afmetingen29.5 cm x 23.5 cm (h x b)
Lijst61 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage17/25, eigen druk
Kleurenets van Gerda Smit. Titel: Moeder met kind. Jaar: 1997. Oplage: 17/25. Afmetingen incl lijst: H61 x b51cm. Afmeting beeld: H29.5 x b23.5cm. Het werk is rechts onderaan, gesigneerd met potlood, door de kunstenares. De authenticiteit van het aangeboden werk wordt volledig gegarandeerd. Een certificaat van echtheid kan, op aanvraag, worden gemaild.

De etsen van Gerda Smit (geboren in Utrecht 1934 – overleden in Eindhoven 2004) herken je snel. Haar geheel eigen directe stijl heeft ze zich vrij snel eigen gemaakt en is ze altijd trouw gebleven. Na jaren in het kleuteronderwijs gewerkt te hebben koos ze voor een opleiding aan de kunstacademie om graficus te worden. Ruim 18 jaar schiep ze mensen, kinderen, dieren en situaties die heel dicht op je huid komen. Je gaat bijna als van zelf van haar etsen houden: de (geraffineerde) eenvoud, de kleuren die lijken te leven en de invoelbaarheid van de afbeelding. Haar werk heeft iets ‘hemels’, kent een bepaalde lichtheid: kinderen veranderen in engelen, handen veranderen in vleugels en het leven komt los van de grond.
Net als haar dochter en graficus Marjan Smit heeft ze vele zondagen op de kunstmarkt op het Spui in Amsterdam gestaan.
Helaas is er weinig over het werk van Gerda Smit gepubliceerd, maar het belangrijkste boekje is ‘Gerda Smit Prentenboek’. Veel van haar etswerk en haar schilderijen zijn in dit boekje te bekijken.

Gerda Smit (1934-2004)

Alle items van deze kunstenaar(2)
Geplaatst door  KiewitKunst
FA. (172)

5368 verkochte items
51 cm
61 cm
23.5 cm
29.5 cm
Sluit over 5d 4u 37m 54s
Openingsbod€ 149
Objectlocatie'S-GRAVENZANDE, Nederland
Starttijd:23-06-2022 om 12:18
Eindtijd:04-07-2022 om 20:23