Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd

Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!
Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!Hans van Norden - Grote, in 1986 geschilderde karikaturale aquarel "depressie" gesigneerd kopen? Bied vanaf 40!
  • Hans van Norden (1915-2011)
Type kunstwerkTekening / Aquarel
Jaartal1986
TechniekAquarel
IngelijstAlleen in Passe-partout
Afmetingen20 x 30 cm (h x b)
Passe-partout60 x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Van Norden was een zoon van kunstenaar Willem van Norden en Bets Hakkert. Het gezin woonde vanaf 1923 in Gouda, waar vader de artistieke leiding kreeg over de fabriek van Goedewaagen. In 1934 verhuisde Hans van Gouda naar Amsterdam. Hij werd er opgeleid aan de Rijksakademie van beeldende kunsten als leerling van onder anderen Johannes Hendricus Jurres en Heinrich Campendonk. Hij maakte onder meer schilderijen, mozaïeken en wandschilderingen en werkte ook met keramiek, glas en textiel. Hij maakte onderweg notities en schetsen, het schilderen deed hij in zijn atelier. Naast kunstenaar was hij als leraar verbonden aan de Akademie tot opleiding van tekenleraren in Tilburg.

Van Norden was op meerdere terreinen actief. In 1945 richtte hij met Hans Snoek en Nicolaas Wijnberg het Scapino Ballet op. Ruim twintig jaar lang ontwierp hij decors en kostuums voor onder meer het Scapino Ballet, het Rotterdams Toneel en De Nederlandsche Opera. Met Wijnberg en Theo Kurpershoek stond hij aan de wieg van schildersgroep De Realisten (1948), die zich afzette tegen de abstractie en expressieve figuratieve kunst wilde ontwikkelen. Kunstenaars als Kees Andrea en Lex Horn sloten zich bij de groep aan. In 1952 werd Horn eerste voorzitter en Van Norden secretaris van de Vereniging van Beoefenaars der Monumentale Kunsten. Samen met Wijnberg was Van Norden belast met de vormgeving van het in 1957 gestarte literair tijdschrift Tirade. Van Norden was ook betrokken bij Kabinet Floret (1959-1966), een kunstgalerie aan de Nieuwezijds Voorburgwal in Amsterdam, waar Harry op de Laak, Van Norden en Wijnberg de artistieke leiding hadden.
Van Norden overleed in 2011, op 95-jarige leeftijd.

Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 17,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 40,00
Europese Unie € 40,00
Wereldwijd € 75,00

Hans van Norden (1915-2011)

Nederlands Nederlands Alle items van deze kunstenaar (3)

Geplaatst door  Artpointamsterdam
3877 verkochte items
Alle items van deze verkoper (108)
50 cm
60 cm
30 cm
20 cm
Starttijd1-4-2024 om 15:28
Eindtijd7-4-2024 om 22:27
Openingsbod € 40
ObjectlocatiePurmerend,  Nederland