Zeer populaire zeefdruk van Herman Brood. Titel: Casino. Deze zeefdruk is gemaakt in opdracht van Holland Casino. Nummer: 167/200 (nummer kan afwijken i.v.m. het in bezit hebben gehad van meerdere exemplaren).Afmetingen beeld: H 51 x b70 cm. Het werk is linksonder met zilveren marker gesigneerd door Herman Brood.
Herkomst: De zeefdruk komt rechtstreeks bij Holland Casino (hoofdkantoor) vandaan. De vorige eigenaar heeft kantoormeubilair opgekocht via BVA veilingen, waarbij hij een aantal zeefdrukken, als verassing, in één van de gekochte kasten aantrof.
Hermanus (Herman) Brood (Zwolle, 5 november 1946 – Amsterdam, 11 juli 2001) was een Nederlandse zanger, kunstschilder, pianist, acteur en auteur. Brood onderscheidde zich door zijn kenmerkende zangstem en muzikale diversiteit. Hij werd met de door hem begeerde en bewust geëtaleerde zeer flamboyante levensstijl de Nederlandse belichaming van het hedonistische credo Sex, drugs & rock 'n' roll. Brood vertoonde uiteindelijk standaard ontwenningsverschijnselen zoals incontinentie, epilepsie en delirium tremens na jarenlang veelvuldig en overmatig amfetamine- en alcoholgebruik. Vier maanden voor zijn vijfenvijftigste verjaardag pleegde hij zelfmoord door, met een afscheidsbriefje op zak, van het dak van het Amsterdamse Hilton-hotel af te springen.