Jan Kagie (jr.) - Olieverf

Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!
Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!Jan Kagie (jr.) - Olieverf kopen? Bied vanaf 200!
  • Jan Kagie (jr.) (1907-1991)
StijlImpressionistisch
OnderwerpStilleven
IngelijstIngelijst
Afmetingen17 x 22 cm (h x b)
Incl. lijst31 x 35 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Beschrijving

Jan Kagie jr. (1907-1991) was een zoon van Johannes Leonardus Kagie (1885-1960).

Hij leerde de eerste beginselen van het schilderen van zijn vader, maar was verder autodidact. In 1937 verhuisde hij naar Rolde. Hij kwam in aanraking met de schilders van het Kunstenaarscollectief De Ploeg.

Samen met een aantal Drentse collega's, waaronder Reinhart Dozy, Anton Heyboer en Hein Kray, richtte hij in 1946 de kunstkring De Drentse Schilders op. In 1948 maakte hij een reis met Heyboer door Frankrijk. Hij vestigde zich het jaar erop in Amsterdam, waar hij tot zijn overlijden zou wonen.

Jan Kagie Jr. schilderde vooral figuratief, landschappen, interieurs en stillevens, maar zijn werk werd abstracter na zijn vestiging in Amsterdam.

Hij was lid van de Beroepsvereniging van Beeldende Kunstenaars en Arti et Amicitiae en kreeg in 1984 de Arti-medaille toegekend.
Binnen Nederland € 9,00
Naar België € 20,00

Starttijd3-8-2023 om 17:29
Eindtijd8-8-2023 om 19:00
Openingsbod € 200
ObjectlocatieRotterdam,  Nederland