5. Jan Kagie (jr.)

Jan Kagie (jr.) (1907-1991)

1 aangeboden items / 22 verkochte items

FA. (12 x Favoriet)

Jan Kagie jr.

Schilder, Aquarellist, Tekenaar

Geboren te Den Haag in 1907, Overleden in 1991 te Amsterdam

Jan Kagie woonde en werkte te o.m. Den Haag, Rolde en Amsterdam. Hij was een leerling van zijn vader maar vormde daarnaast zichzelf (autodidact). Hij verhuisde in 1937 naar Rolde (villa "De Wilte") en in 1949 naar Amsterdam.
Hij kwam in zijn Drentse tijd in contact met o.m. de Groninger kunstkring "De Ploeg", Hendrik Werkman en Gerrit Benner. Samen met een aantal Drentse schilders (w.o. Reinhart Dozy, Anton Heijboer en Bernard van Dulmen Krumpelman) richtte hij in 1946 de vereniging "De Drentse Schilders" op.

Hij schilderde, tekende en aquarelleerde o.m. landschappen, stillevens en zeegezichten in eerste instantie in realistische-, later meer in figuratief-expressionistische trant, waarbij hij zijn figuren en voorwerpen op geheel eigen wijze abstraheerde.

Hij was lid van de kunstenaarsverenigingen "Arti et Amicitiae", "De Stuwing" en Fed. B.B.K te Amsterdam.

Het werk van Jan Kagie jr. bevindt zich in vele museale, bedrijfs- en particuliere collecties, o.a. in de Rijkscollectie.

Jan Kagie (jr.) - Landschap met boerderijen Balloo Drenthe kopen? Bied vanaf 100!

Jan Kagie (jr.) - Landschap met boerderijen Balloo Drenthe

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBerting22

Eindtijd01-08-2021 om 20:15

TechniekAquarel
Afmetingen47 cm x 71 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst