Jan van der Baan - Litho 1971

Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!
Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!Jan van der Baan - Litho 1971 kopen? Bied vanaf 175!
  • Jan van der Baan (1912-1990)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1971
TechniekLitho
StijlExpressionistisch
OnderwerpAbstract
IngelijstIngelijst
Afmetingen52 x 38 cm (h x b)
Incl. lijst70.50 x 55.50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage6
Lithografie van beeldend kunstenaar Jan Lucas van der Baan (1912-1990), lid van de Groninger kunstenaarsvereniging De Ploeg. Van deze lithografie uit 1971 getiteld 'Litho' zijn er slechts zes vervaardigd.

Van der Baan volgde van 1924 tot 1931 onderwijs aan de Gemeentelijke HBS in Groningen, de school waar het Ploeglid Jan Gerrit Jordens tekenles gaf. In september 1931 begon Van der Baan zijn studie aan kunstacademie Minerva waar hij onder meer les kreeg van Franciscus Hermanus Bach en Dirk de Vries Lam.

In 1941 werd Van der Baan lid van de toen al landelijk en internationaal bekende kunstkring De Ploeg. Na de Tweede Wereldoorlog speelde hij een belangrijke bestuurlijke rol voor De Ploeg. Daarnaast was hij een van de initiatiefnemers van het Grafisch Centrum, dat in 1964 werd opgericht.

In de periode 1935 tot 1955 werd zijn toen nog impressionistische werk gekenmerkt door veel sfeer en gewaagde kleuren. Belangrijke onderwerpen voor zijn schilderijen en aquarellen waren het landschap en het water. Vanaf de jaren zestig en begin jaren zeventig werden de composities en zijn kleurgebruik om deze onderwerpen weer te geven nog expressiever en abstracter, zoals ook te zien is op deze lithografie.

Het schilderij en de lijst zijn in zeer goede conditie. Linksonder gesigneerd en gedateerd '71.

Afmetingen/(dag)maat lithografie: breedte 38 cm en hoogte 52 cm.
Afmetingen lijst: breedte 55,50 cm en hoogte 70,50 cm.
Prijs> 10KG of groter dan 1,00 x 0,50 meter
Binnen Nederland € 15,00
Naar België € 22,50
Naar Duitsland € 25,00
Europese Unie € 27,50
Wereldwijd € 80,00

Jan van der Baan (1912-1990)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  MorrisArt
Lid sinds 2021
2 verkochte items
55.5 cm
70.5 cm
38 cm
52 cm
Starttijd18-12-2022 om 12:56
Eindtijd1-1-2023 om 21:18
Openingsbod € 175
AfhalenNee is niet mogelijk
ObjectlocatieGroningen,  Nederland