Johannes Graadt van Roggen (1867-1959). Huisje te Leende. Gesigneerd en verso met titel: Het huisje bij Leende. Gesigneerd met monogram en gedateerd 1912. Het schilderij is in zeer goede staat. De lijst heeft ouderdomssporen.
Johannes Mattheus Graadt van Roggen was een Nederlands tekenaar, schilder en grafisch kunstenaar. Hij wordt beschouwd als een voorloper van de Bergense School. Zijn eerste bekendheid genoot hij als etser. Hij heeft reproductie-etsen gemaakt naar de Haagse School. Sinds hij in Bergen woonde is hij steeds meer gaan schilderen en aquarelleren. Vanwege zijn doofheid was Graadt van Roggen bij uitstek een visueel ingesteld schilder die schilderde wat hij zag. Hij was daarbij een echte plein air-schilder; hij schilderde graag in de buitenlucht. Hij werkte altijd figuratief. Meestal zocht Graadt van Roggen zijn onderwerpen in de buurt van zijn woonplaats Bergen. Hij heeft veel duinlandschappen gemaakt. Andere onderwerpen zijn: havens, portretten en stadsgezichten. Van Roggen is vaak in het buitenland geweest.
Zeer Goed
Het schilderij en de lijst zijn in goede conditie
Tot 10 kg.
€ 13,50
Naar België
€ 30,00
€ 30,00
Europese Unie
€ 26,50
Wereldwijd
€ 65,00