5. Bergense school

Bergense school

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1925

Bergense School

Het Noord-Hollandse dorp Bergen werd in het begin van de 20e eeuw een aantrekkelijke plek voor kunstenaars. Hier ontstond dan ook de allereerste expressionistische kunstenaarsbeweging in Nederland, ook wel de Bergense School. Het expressionisme werd gekenmerkt door kubistische invloeden, verzadigde kleuren en sterke contrasten. De voorkeuren van de schilders ging uit naar het stilleven en de menselijke figuur.

Wim Schuhmacher - Litho: Peniscola - 1947 kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Litho: Peniscola - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Signatuur meegedrukt
€ 50
Wim Schuhmacher - Litho: Ile de la Cité - 1947 kopen? Bied vanaf 60!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Litho: Ile de la Cité - 1947
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Ongesigneerd/Drukgesigneerd
€ 60
Jan Sluijters - Baby in de wieg kopen? Bied vanaf 31!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Baby in de wieg
Techniek Litho
Afmetingen 48 x 37 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 31
Johannes Graadt van Roggen - Zuid-Europees dorpsgezicht kopen? Bied vanaf 575!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Zuid-Europees dorpsgezicht
Afmetingen 62 x 53 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 575
Adriaan Lubbers - Portret van Leo Gestel kopen? Bied vanaf 1500!
Adriaan Lubbers (1892-1954) Nederlands Portret van Leo Gestel
Afmetingen 68 x 49 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 1.500
Mommie Schwarz - Paarden kopen? Bied vanaf 20!
Mommie Schwarz (1876-1942) Nederlands Paarden
Techniek Hout/Linosnede
Afmetingen 32 x 31 cm (h x b)
€ 20
Johannes Graadt van Roggen - Duinlandschap I kopen? Bied vanaf 125!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Duinlandschap I
Techniek Litho
Afmetingen 56 x 74 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Johannes Graadt van Roggen - Pointe du Raz (Bretagne) kopen? Bied vanaf 125!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Pointe du Raz (Bretagne)
Techniek Droge Naald
Afmetingen 36 x 60 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 125
Techniek Gemengde Druktechniek
Afmetingen 32 x 28 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 225
Direct kopen
Johannes Graadt van Roggen - 1913 - Interieur van een schuur kopen? Bied vanaf 90!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands 1913 - Interieur van een schuur
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 32 x 24 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Alleen in Passe-partout
€ 90
Direct kopen
Henri Victor Le Fauconnier - Écureuil roux kopen? Bied vanaf 200!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Écureuil roux
Techniek Aquarel
Afmetingen 37 x 33 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 200
Direct kopen
Piet van Wijngaerdt - Boer met korenschoof kopen? Bied vanaf 20!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Boer met korenschoof
Techniek Potlood
Afmetingen 27 x 34 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 20
Direct kopen
Piet van Wijngaerdt - Stilleven met Papavers kopen? Bied vanaf 450!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Stilleven met Papavers
Afmetingen 99 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 450
Direct kopen
Leo Gestel - Blaricum in de sneeuw kopen? Bied vanaf 700!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Blaricum in de sneeuw
Techniek Pastel/Krijt
Afmetingen 60 x 76 cm (h x b)
Ingelijst Ingelijst
€ 700
Direct kopen
Kees Boendermaker - Tuinbeeldje kopen? Bied vanaf 25!
Kees Boendermaker (1904-1979) Nederlands Tuinbeeldje
Techniek Potlood
Afmetingen 27.5 x 19 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 25
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 189!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands Naakt. Staande vrouw.
Techniek Rotaprint
Afmetingen 25 x 20 cm (h x b)
€ 189
Direct kopen
Leo Gestel - Meisje en eenhoorn. Fantastische voorstelling. kopen? Bied vanaf 59!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Meisje en eenhoorn. Fantastische voorstelling.
Afmetingen 27 x 21.5 cm (h x b)
€ 59
Direct kopen
Piet van Wijngaerdt - Aronskelken in gemberpot. Prachtig ingelijst. kopen? Bied vanaf 89!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Aronskelken in gemberpot. Prachtig ingelijst.
Techniek Litho
Afmetingen 67 x 82 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 89
Direct kopen
Jac. J. Koeman - Stilleven pioenrozen kopen? Bied vanaf 420!
Jac. J. Koeman (1889-1978) Nederlands Stilleven pioenrozen
Afmetingen 45 x 40 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 420
Direct kopen
Jaap Sax - Droog gevallen haven van Veere kopen? Bied vanaf 250!
Jaap Sax (1899-1977) Nederlands Droog gevallen haven van Veere
Afmetingen 44.5 x 62.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Paneel
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Techniek Ets
Afmetingen 10 x 15 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
€ 60
Direct kopen
Leo Gestel - Farm/ boerderij kopen? Bied vanaf 650!
Leo Gestel (1881-1941) Nederlands Farm/ boerderij
Techniek Gemengde Techniek
Afmetingen 74 x 88 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 650
Direct kopen
Johannes Graadt van Roggen - Molen kopen? Bied vanaf 50!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Molen
Techniek Potlood
Afmetingen 33 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 50
Direct kopen
Kees Boendermaker - Landschap kopen? Bied vanaf 250!
Kees Boendermaker (1904-1979) Nederlands Landschap
Afmetingen 37 x 57 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Ingelijst Ingelijst
€ 250
Direct kopen
Matthieu Wiegman - Aquarel jongensportret kopen? Bied vanaf 175!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Aquarel jongensportret
Techniek Aquarel
Afmetingen 58 x 52 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Drager Board
Ingelijst Ingelijst
€ 175
Direct kopen
Adriaan Lubbers - 2x: New York & gids Deurne 1988 kopen? Bied vanaf 40!
Adriaan Lubbers (1892-1954) Nederlands 2x: New York & gids Deurne 1988
Techniek Softcover
Afmetingen 22.5 x 16.5 cm (h x b)
€ 40
Direct kopen
Jan Sluijters - Naakt. Staande vrouw. kopen? Bied vanaf 299!
Techniek Litho
Afmetingen 35 x 25 cm (h x b)
€ 299
Direct kopen