5. Bergense school

Bergense school

Opgericht in 1910 - opgeheven in 1925

Bergense School

Het Noord-Hollandse dorp Bergen werd in het begin van de 20e eeuw een aantrekkelijke plek voor kunstenaars. Hier ontstond dan ook de allereerste expressionistische kunstenaarsbeweging in Nederland, ook wel de Bergense School. Het expressionisme werd gekenmerkt door kubistische invloeden, verzadigde kleuren en sterke contrasten. De voorkeuren van de schilders ging uit naar het stilleven en de menselijke figuur.

Dirk Filarski - Kubistische stad met brug - waarschijnlijk Frankrijk kopen? Bied vanaf 875!
Dirk Filarski (1885-1964) Nederlands Kubistische stad met brug - waarschijnlijk Frankrijk
Afmetingen50 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 875
Piet van Wijngaerdt - Paard kopen? Bied vanaf 135!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Paard
TechniekPastel/Krijt
Afmetingen43 x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 135
Piet van Wijngaerdt - Chrysanten met rood fluweel kopen? Bied vanaf 690!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Chrysanten met rood fluweel
Afmetingen99 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 690
Matthieu Wiegman - Knielende man kopen? Bied vanaf 150!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Knielende man
TechniekGouache
Afmetingen90 x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 150
Matthieu Wiegman - Fontaines des mers Parijs kopen? Bied vanaf 295!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Fontaines des mers Parijs
TechniekAquarel
Afmetingen74 x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 295
Johannes Graadt van Roggen - Den in de duinen bij Groet- Litho kopen? Bied vanaf 80!
Johannes Graadt van Roggen (1867-1959) Nederlands Den in de duinen bij Groet- Litho
TechniekLitho
Afmetingen44 x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 80
Wim Schuhmacher - Ile de la Cité, litho - Gratis verzending binnen Nederland! kopen? Bied vanaf 50!
Wim Schuhmacher (1894-1986) Nederlands Ile de la Cité, litho - Gratis verzending binnen Nederland!
TechniekLitho
Afmetingen63 x 48 cm (h x b)
GesigneerdSignatuur meegedrukt
€ 50
Adriaan Lubbers - Skyline New York 1930 kopen? Bied vanaf 275!
Adriaan Lubbers (1892-1954) Nederlands Skyline New York 1930
TechniekLitho
Afmetingen36 x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Huidig bod
€ 275
1 bieding
Jan Sluijters - topcollectie boeken (3) kopen? Bied vanaf 75!
Jan Sluijters (1881-1957) Nederlands topcollectie boeken (3)
TechniekHardcover
Afmetingen29 x 24 cm (h x b)
€ 75
Henri Victor Le Fauconnier - Stilleven met bloemen kopen? Bied vanaf 695!
Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945) Frans Stilleven met bloemen
Afmetingen83 x 104 cm (h x b)
IngelijstIngelijst
€ 695
Piet van Wijngaerdt - Rozeweelde kopen? Bied vanaf 575!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Rozeweelde
Afmetingen100 x 85 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 575
Matthieu Wiegman - Tulpen kopen? Bied vanaf 1500!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Tulpen
TechniekGouache
Afmetingen64 x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst
€ 1.500
Matthieu Wiegman - Boerderij in Fleury kopen? Bied vanaf 150!
Matthieu Wiegman (1886-1971) Nederlands Boerderij in Fleury
TechniekLitho
Afmetingen26 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 150
Gerrit van der Hoef - VIER (4) Kubistische H.C. houtsnedes met Afrikaanse voorstellingen - gesigneerd kopen? Bied vanaf 38!
Gerrit van der Hoef (1879-1954) Nederlands VIER (4) Kubistische H.C. houtsnedes met Afrikaanse voorstellingen - gesigneerd
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen22 x 16 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
€ 38
Piet van Wijngaerdt - Bloemstilleven met rode Rozen kopen? Bied vanaf 395!
Piet van Wijngaerdt (1873-1964) Nederlands Bloemstilleven met rode Rozen
Afmetingen75 x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 395
Edgar Fernhout - Handgesigneerde litho Stilleven (Serie schildersprenten 1947) kopen? Bied vanaf 40!
Edgar Fernhout (1912-1974) Nederlands Handgesigneerde litho Stilleven (Serie schildersprenten 1947)
TechniekLitho
Afmetingen51 x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
€ 40