Let op, dit zijn 2! bijzondere sculpturen in brons/koper
De 'Zeven Acrobaten' & 2 acrobaten van de Nederlandse beeldhouwer John Bier (1936, Santpoort)
Met name dit setje samen maakt het uniek , en is een prachtige combinatie.
Het net iets kleinere beeldje met 2 acrobaten is 32 cm hoog, voetje is 8,5 bij 8,5 cm. Op het voetje is een wit plekje zichtbaar, dit is waarschijnlijk ooit gerepareerd (dus niet het beeld zelf maar bij het voetje en is amper zichtbaar. Zie ook de foto.
De prachtige beelden zijn in een goede staat.
John Bier (Santpoort, 17 december 1936) is een Nederlandse beeldhouwer en tekenaar. Bier was 1954 tot 1958 leerling aan het Instituut voor Kunstnijverheidsonderwijs in Amsterdam. Hij verhuisde als driejarige met zijn ouders naar Alkmaar, waar hij nog steeds woont en werkt. De mens speelt een belangrijke rol in het werk van Bier.
Als kind wilde John Bier boer worden maar een opmerkzame leraar op de lagere school had oog voor zijn tekentalent. Na de ambachtsschool studeerde Bier in de jaren ‘50 af aan de Rietveld Academie in Amsterdam. Hij ontving een beurs en begon voor zichzelf. Vervolgens werkte John Bier als assistent beeldhouwer in Amsterdam en bij glasatelier Van Tetterode in Amsterdam.
Beeldhouwer John Bier werkt in opdracht en als autonoom kunstenaar. Trots op zijn werk is Bier nooit maar het doet hem goed als zijn kunstwerk wordt gewaardeerd en de omgeving verrijkt. John Bier is wars van gedetailleerd gepriegel; je moet meteen zien wat een beeld voorstelt. Bekende werken van zijn hand zijn ‘De Strandvonder’ bij Camperduin en ‘De Kaashandelaren’ op het Waagplein.