Ets van Karel Arkema, gesigneerd, gedateerd en getiteld in pen. Met los bijgevoegd slap-kartonnen passe-partout. (54,5x37 cm)
verzending tussen platen , 8,25 euro, aangetekend 9,95, zonder passe-partout 5 euro.
Karel Arkema (1901-1964) werd geboren in Appingedam, waar zijn vader een schildersbedrijf had.
Na doorlopen ambachtsschool, studeerde hij aan de Academie voor Beeldende Kunsten Minerva in Groningen bij o.a. Bach en Kort.
In Appingedam was hij o.a. bestuurslid van de Chr. Oranjevereniging en lid van het Nederlands hervormd kerkbestuur.
In 1955 verbleef hij op uitnodiging van het Ministerie van Onderwijs,.
Kunsten en Wetenschappen en i het kader van een Belgisch-Nederlandse
uitwisseling een maand in Bouillon in de Ardennen. Hij werkte te Parijs
en later aan de Rivièra samen met zijn vrouw Henny Arkema
Karel aanvankelijk realistisch-expressionistisch schilderend maar toch
de invloed onderging van het expressionisme van De Ploeg. Ook bij het
werk van zijn vrouw was dat duidelijk herkenbaar. Karel zocht
voortdurend naar een eigen stijl. De laatste jaren zocht hij het ook in
het non-figuratieve en abstracte waarbij hij vaak uitging van de natuur
en kwam dan tot zijn eigen expressie waar een verwantschap met jan van
der Zee uit spreekt.
Henny Arkema (1902-1984) werd geboren in Bremen; haar moeder was van
Hongaarse afkomst. Al jong kwam ze naar Groningen. Ze trouwde met Karel
Arkema en door hem kwam ze er in de loop van de jaren vijftig toe haar
eigen sluimerende artistieke talenten te ontwikkelen. Haar schilderwerk
maar ook haar tegels en tegeltableaus ademden een sprookjesachtige
sfeer. Karel en Henny werkten veel samen aan opdrachten voor
wandversieringen overal in het land.
(bron: Staat in Eemsdelta)