C.J. van Urk, ( Kees ) geboren 1895 te Leiden, vervaardigde deze litho in 1923, om de bittere armoede die op vele plekken in Nederland aanwezig was onder de aandacht te brengen. In dit geval in Katwijk ( aan de horizon ) waar hij deze nettenboetser afbeeldde, maar later ook in Blaricum. Hij ontwikkelde zich via de academie tot een opvallende kunstenaar die met zijn tijd mee ging. ( kubisme ) . Werk van hem bevindt zich in vrijwel alle moderne musea van Nederland.
Dit werk is nog oorspronkelijk ingelijst, lijst is heel, werk is gesigneerd, benoemd , gedateerd en gemonogrammeerd en in goede conditie.