Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 - Verkocht

Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!
Grafiek (handgesigneerd)

Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!Marcus van Loopik - Ingelijste ets , Grote Verzoendag , Jom Kippoer - 1993 kopen? Bied vanaf 1!
  • Marcus van Loopik (1950)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1993
TechniekEts
OnderwerpReligieus
IngelijstIngelijst
Afmetingen35 x 32.5 cm (h x b)
Incl. lijst55.5 x 45.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
OplageNr. 25 van 25 ex.
  • Een ingelijste ets uit 1993 van de Nederlandse theoloog, judaïcus en grafisch kunstenaar Marcus van Loopik (1950), getiteld “Grote Verzoendag”.
    “De ets toont onder meer de hogepriester, die met uitgestrekte armen en gespreide vingers de zegen uitspreekt over het verzamelde volk. De uitgespreide gebedsmantel herinnert aan de viering van Grote Verzoendag in de synagoge, wanneer de mannen hun ‘talliet’ (gebedsmantel) dragen. Wie een gebedsmantel draagt voelt als het ware Gods ontfermende hand op zijn schouders. Als een mantel is Gods barmhartigheid over de gemeenschap uitgespreid. Verder zijn de stier en de twee geitenbokken afgebeeld. De donkerste stelt de zogeheten ‘zondebok’ voor”.
    Deze ets is, samen met nog 27 etsen, gebruikt als illustratie in de Lezenaarbijbel van de Katholieke Bijbelstichting  ('s - Hertogenbosch 1998).
    -Gesigneerd, gedateerd, genummerd en getiteld linksonder met potlood. Nr. 25 van een oplage van 25 exemplaren.
    -Ingelijst in een aluminium lijst, zonder glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 55,5 x 45,5 x 2 cm. Beeld / ets, 35 x 32,5 cm.
    -Herkomst: Uit de nalatenschap van Sheila Gogol (1942-2022).
    -Conditie: In zeer goede staat. Ingelijst zonder glasplaat.
    Zie ook de foto’s.
    Kan zo aan de muur.

    Het boek Leviticus (hoofdstuk 16) beschrijft hoe de hogepriester van Israël op Grote Verzoendag (Jom Kip(p)oer) offers bracht in de tabernakel (tempel). Hij deed dit ter verzoening van de schulden van het volk, zichzelf en zijn familie. Voor zichzelf en zijn huis offerde hij een stier. Voor Israël nam hij een ram tot brandoffer en bestemde hij twee geitenbokken tot zondoffer. Hij liet het lot beslissen welk van beide bokken hij offerde en welke hij, symbolisch met Israëls schulden beladen, de woestijn inzond.
    Jom Kip(p)oer of Grote Verzoendag wordt als de belangrijkste en heiligste dag beschouwd in het jodendom.

    Informatie over de kunstenaar:
    Dr. Marcus van Loopik (1950) is judaïcus en grafisch kunstenaar. Hij studeerde Theologie aan de R.U. te Utrecht promoveerde aan de Vrije  Universiteit te Amsterdam op het thema messianisme en tijdsbeleving binnen de Joodse liturgie. Hij werkt sinds tientallen jaren ook als grafisch kunstenaar.
    Marcus van Loopik verzorgde vele publicaties op het gebied van jodendom, waaronder een boek over psychologische inzichten in de Joodse mystiek.
    Hij is mede-auteur van het tijdschrift Tenachon, uitgegeven door Stichting Pardes te Amsterdam en is verbonden aan de Liberaal Joodse Gemeente in Rotterdam.

    Afhandeling:
    -Het werk kan opgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • In zeer goede staat. Ingelijst zonder glasplaat.
    Zie ook de foto’s.
    Kan zo aan de muur.

Binnen Nederland € 8,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 30,00

Marcus van Loopik (1950)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3190 verkochte items
Alle items van deze verkoper (40)
45.5 cm
55.5 cm
32.5 cm
35 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd6-2-2023 om 0:04
Eindtijd20-2-2023 om 22:37
Biedingen (15)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken