Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970

Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970 kopen? Bied vanaf 20!

Bijzondere Uitgaves

Verkoopprijs: € 23,00 (Incl. 15% veilingkosten)

Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970 kopen? Bied vanaf 20!Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970 kopen? Bied vanaf 20!Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970 kopen? Bied vanaf 20!Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970 kopen? Bied vanaf 20!Metten Koornstra - Originele drukplaat , “Jongen met vlieger” – ca 1970 kopen? Bied vanaf 20!

Geplaatst door  kunst_ikhebje
FA. (72)

2663 verkochte items
  • Metten Koornstra (1912-1978)
TypeBijzondere Uitgaves
TechniekVaria
Afmetingen37 cm x 45 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd
  • De originele aluminium drukplaat voor de litho-drukpers van de Nederlandse kunstenaar Metten Koornstra (1912-1978).

    Metten Koornstra maakte zijn tekening rechtstreeks op deze plaat. Op de plaat zit nog de drukinkt, waardoor de afbeelding duidelijk te zien is. De afbeelding op de drukplaat is het spiegelbeeld van de afbeelding op de later gedrukte litho. Het is mij onduidelijk of deze litho ooit is uitgegeven. Ik heb geen afdrukken van deze afbeelding kunnen vinden....

    -Afmetingen drukplaat: 37 x 45 cm. Beeld, ca. 13 x 18 cm.

    -Herkomst: De drukplaat is afkomstig uit het atelier/werkplaats van de kunstenaar.

    -Conditie: De drukplaat heeft slijt- en gebruikssporen.

    Zie ook de foto’s.

    (Gelijktijdig met deze litho-plaat bieden wij nog meer litho-drukplaten van Metten Koornstra ter veiling aan. Klik hiervoor op “Alle items van deze aanbieder”).

    Informatie over de kunstenaar:

    Metten Theunis ('Tenny') Koornstra (1912-1978) werd in Rotterdam geboren in een streng protestants, calvinistisch milieu. Zijn vader overleed tijdens de Eerste Wereldoorlog en met zijn moeder verhuisde hij naar Haarlem, waar hij zijn verdere jeugd zou doorbrengen.

    Nog tijdens zijn weinig succesvolle schooljaren werden zijn artistieke talenten opgemerkt, maar hij wilde zich door zijn afkeer van scholen niet vastleggen op het kunstnijverheidsonderwijs. In plaats daarvan nam hij diverse baantjes aan, onder andere als kok en banketbakker, maar ook als zilversmid, verkoper en decorateur. Al vroeg maakte hij zwerftochten door Frankrijk, waar hij in de Parijse musea belangrijke indrukken opdeed van moderne kunst.

    Aan het einde van de jaren dertig nam hij toch les op de Academie in Rotterdam, en hij leerde hier bij de graficus Derkzen van Angeren de techniek van het lithograferen. Vanaf deze periode werd het werk van Metten Koornstra geëxposeerd.

    In 1946, kocht Koornstra in Limburg een oude litho-drukpers, waarmee hij in zijn atelier een werkplaats startte. Hiermee zou hij een belangrijke bijdrage leveren aan de opbloei van de Nederlandse grafiek na de Tweede Wereldoorlog. Met de hulp van Piet Clement, toentertijd een jonge leerling-drukker, groeide het bedrijfje, Printshop 845 aan de Prinsengracht, uit tot een vermaarde instelling waar prominente kunstenaars uit binnen- en buitenland hun grafiek lieten drukken. Metten Koornstra had zo een belangrijk aandeel in de opbloei van de Nederlandse grafiek.

    Bekendheid bij het grote publiek heeft  Koornstra gekregen met de decoraties van het jaarlijkse Boekenbal: van 1947 tot in de jaren zeventig gaf Koornstra op fantasievolle wijze gestalte aan het evenement. Het publiek was gek op zijn versieringen: na het bal werden ze van de wanden gehaald en mee naar huis genomen.

    Op latere leeftijd legde Metten Koornstra zich steeds meer toe op schilderijen, die gekenmerkt worden door een geheel eigen, verstilde stijl.

    (bron: o.a. Wikipedia)

    Afhandeling:

    -De drukplaat kan afgehaald worden (in Amsterdam).

    -De drukplaat kan aangetekend verzonden worden via PostNL.

    Verzendkosten:

    Binnen Nederland: 8,00 euro.

    Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.

    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De drukplaat heeft slijt- en gebruikssporen. Zie ook de foto’s.

Dit item is verkocht voor 23,00(Incl. 15% veilingkosten)

Starttijd:13-02-2020 om 08:09
Eindtijd:23-02-2020 om 16:15

Biedingen (1):

BerendBahnhoff
22 feb. / 23:48
€ 20