Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 - Verkocht

Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!

Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!Netty Michels - Naïef olieverfschilderij , Mensen in zonnig landschap – ingelijst – ca. 1970 kopen? Bied vanaf 1!
  • Netty Michels (1919-1995)
Type kunstwerkSchilderij
IngelijstIngelijst
Afmetingen30 x 30 cm (h x b)
Incl. lijst33 x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Een schilderij van de Noord-Brabantse kunstenares Netty Michels (1919-1995), getiteld “Mensen in zonnig landschap”.
    -Olieverf op doek, opgespannen op een houten spieraam, en ingelijst in een houten lijst.
    -Gesigneerd linksonder in het werk en ook gesigneerd en getiteld op de achterkant van de lijst.
    -Afmetingen: Lijst, 33 x 33 cm. Spieraam, 30 x 30 cm. Beeld, 29 x 29 cm.
    -Herkomst: Uit de inboedel van een verzamelaar van het werk van Netty Michels.
    -Conditie: Het werk is in goede staat met een vlekje in het midden (tussen de rug van de vrouw en het hoofd van het meisje). De houten lijst heeft slijtplekjes en heeft een kleine beschadiging aan de bovenrand.
    Zie ook alle foto’s voor een eigen indruk.
    Het werk kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenares:
    Antoinette (‘Netty’) Cecilia Catharina Michels is geboren op 24-11-1919 in het dorpje Beek in de Gelderse Achterhoek, daarna woonde en werkte ze in Eindhoven, pas tegen haar veertigste begon zij met schilderen.
    Zij schilderde het ongecompliceerde leven van alledag waarbij haar geboortedorpje steeds een vruchtbare inspiratiebron heeft gevormd. Daarnaast ontmoeten in haar schilderijen vaak de onwezenlijke sfeer van de droom en het sprookje elkaar. Haar werken getuigen ook van een levendig gevoel voor humor. "Haar doekjes zijn een droomwereld waarin het weldadig is zich te verliezen", zo schreef de kunsthistoricus en directeur van het Mauritshuis Hans Hoetink.
    Haar werken ademen een grote mate van naïviteit uit met een vriendelijke kijk op de samenleving.  "Ik ben met een lach geboren", zei ze ooit eens naar aanleiding van de inhoud van haar werk.
    Netty Michels was gehuwd met de kunstschilder Harry Maas (1906-1982).
    Zij heeft geëxposeerd in binnen en buitenland. Naar aanleiding van een expositie van haar werk in 2007 in Museum Kempenland in Eindhoven werd een boekje over haar werk uitgebracht "Geschilderde vertellingen".
    Netty Michels overleed op 3-5-1995 in Roermond.

    Afhandeling:
    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 8,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk, Italië: 15,00 euro.

    Vragen? Stuur even een mailtje.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

  • Het werk is in goede staat met een vlekje in het midden (tussen de rug van de vrouw en het hoofd van het meisje). De houten lijst heeft slijtplekjes en heeft een kleine beschadiging aan de bovenrand.
    Het werk kan zo aan de muur.

Netty Michels (1919-1995)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  kunst_ikhebje
3192 verkochte items
Alle items van deze verkoper (38)
33 cm
33 cm
30 cm
30 cm

ObjectlocatieAmsterdam,  Nederland
Starttijd19-3-2023 om 12:22
Eindtijd2-4-2023 om 20:05
Biedingen (20)
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken