Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. - Verkocht

Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!
Grafiek (handgesigneerd)

Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!Peter de Rijcke - Ets, landweg met boerderij. kopen? Bied vanaf 30!
  • Peter de Rijcke (1945)
Type kunstwerkGrafiek (handgesigneerd)
Jaartal1978
TechniekEts
StijlRealistisch
OnderwerpLandschap
IngelijstIngelijst
Afmetingen17 x 25 cm (h x b)
Incl. lijst32 x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage18-20

Peter de Rijcke, geboren 1 januari 1945 in Zeist, schilder, graficus, etser, fotograaf en schrijver.
Opleiding: Gerrit Rietveld Academie Amsterdam (1965-1970) en de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten Amsterdam (1 jaar modeltekenen).
Onderwerpen: landschappen, stads- en havengezichten en portretten.
In 1967 kreeg hij een eerste tentoonstelling in zijn toenmalige woonplaats Zaandam en in 1969 debuteerde hij in de Amsterdamse galerie Sergej.
Sinds 1972 woont en werkt hij in Hoorn, waar hij een figuratieve schilderstijl ontwikkelde met onderwerpen als landschappen, stads- en havengezichten en portretten.
Tot 1977 werkte Peter de Rijcke part time bij het Dagblad voor West-Friesland, voor welke krant hij beeldende kunst- en theaterrecensies schreef en politieke cartoons tekende. Hij nam in die tijd ook het initiatief tot het opzetten van atelierhuisvesting in Hoorn en was betrokken bij de oprichting van de Kunstuitleen West-Friesland in 1975 en de Kunstenaarsvereniging in Hoorn in 1979.
Peter de Rijcke is lid van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders, het Kunstenaars Centrum Bergen en de Kunstenaars Vereniging Hoorn en Omstreken.
Hij exposeert regelmatig in binnen- en buitenland, o.a. het C.J. Tung Maritime Museum Shanghai (China), het Jiangnan Museum of Art in Wuxi (China), Snug Harbor Cultural Center NYC (USA), de Mystic Maritime Gallery (USA), de Kunsthalle Wilhelmshaven (BRD), de Scheepvaartmusea te Amsterdam en Rotterdam, de Pulchri Studio in Den Haag, het Noordelijk Scheepvaartmuseum in Groningen en het Westfries Museum Hoorn. Verder schreef hij boeken over de beeldhouwer Truus Menger, de kunstenaar Ton van Kesteren en de ontwerper J.C. Stoffels.
Literatuur: Scheen 1969-1970 , Supplement; Jacobs 1993 , vol. 2, p. 289.
In goede staat
Binnen Nederland € 8,95
Naar België € 14,00
Naar Duitsland € 16,00
Europese Unie € 17,50
Wereldwijd € 25,25

Peter de Rijcke (1945)

Nederlands Nederlands

Geplaatst door  duif
Lid sinds 2018
1926 verkochte items
42 cm
32 cm
25 cm
17 cm

ObjectlocatieAlkmaar,  Nederland
Starttijd19-11-2022 om 0:28
Eindtijd28-11-2022 om 20:24
Log in of registreer om de biedgeschiedenis te bekijken