| Type kunstwerk | Grafiek (handgesigneerd) |
| Periode | 1945 t/m 1999 |
| Gesigneerd | Handgesigneerd |
“Lezende oude Joodse mannen”, een litho van Piet Klaasse. Handgesigneerd.
(+ het boek “Wij waren getuigen” , 1946).
Piet Klaasse (Sloten, 6 september 1918 - Eemnes, 25 november 2001) was een Nederlandse aquarellist, graficus, grafisch ontwerper, illustrator, lithograaf, schilder, tekenaar en tekenleraar. Op het Monterrori Lyceum in Amsterdam heeft hij gewerkt als tekenleraar. Zo was hij de tekenleraar van de op 2 december 2013 overleden Mance Post (illustrator van de Guus Kuijer-kinderboeken).
Opleiding: Akademie van beeldende kunsten (Den Haag) 1937-1940 op advies van Paul Citroen.
Piet Klaasse werkte in Amsterdam en woonde sinds 1964 te Eemnes. Na een korte tijd tekenles te hebben gegeven aan het Montessori Lyceum in Amsterdam gaf Piet Klaasse 34 jaar les aan de Gerrit Rietveld Academie (en haar voorloper) in Amsterdam (van 1947 tot 1981).
Voor de illustraties van Sagen en Legenden van de Lage Landen door Eelke de Jong krijgt hij in 1980 een Gouden Penseel.
Onderwerpen van zijn kunst: figuurvoorstelling, Joods genre, landschap (als genre), oorlog, paardenvoorstelling, portret, musicerende figuren, met name Jazzmusici.
Piet Klaasse kreeg in 1944 opdracht van het illegale blad 'Vrij Nederland' om een getekend verslag van de bezetting te maken. Het boek met zijn 30 tekeningen en gedichten van Theun de Vries verscheen in 1946 onder de titel 'Wij waren getuigen'.
Dit boek wordt als “extraatje” meegeleverd aan de koper van deze litho van Piet Klaasse.
Kunstenaar: Piet Klaasse.
Techniek: Litho.
Jaartal: Onbekend.
Afmetingen: Lijst, 66 x 51 cm (b x h).
Afbeelding, 64 x 49 cm (b x h).
Ingelijst: Ja, in een aluminium lijst met glasplaat.
Gesigneerd: Handgesigneerd rechtsonder. Linksonder genummerd: nr 126.
Conditie: De litho is in goede staat. Het bijgelerde boek heeft slijtplekjes aan de rug en een vlek op de voorkant, maar is verder in goede staat.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
Let op: Het werk kan ingelijst afgehaald worden (in Amsterdam). Vanwege de breekbaarheid van de glasplaat heeft dit onze sterke voorkeur.
Het werk kan eventueel aangetekend verzonden worden via Postnl. Wij kunnen, ondanks zorvuldig verpakken, niet garanderen dat de glasplaat intact blijft.
-Het werk kan binnen Nederland door ons bezorgd worden. Wij rekenen hiervoor een reis/benzinevergoeding-
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 13,70 euro (vanwege het formaat).
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
| Transport | |
| Garantie | |