Prachtig, helder geschilderd stilleven met lathyrus, door de bekende schilder Theo J. Groeneveld (1897-1969) Het olieverfschilderij is op paneel geschilderd en ingelijst.
Theo Groeneveld was een leerling van de Kunstnijverheidsschool in Haarlem en schilderde graag landschappen, waterpartijen en stillevens.
Groeneveld was lid van Arti et Amicitiae in Amsterdam, de Maatschappij Rembrandt (Maatschappij voor Kunst en Kunstverlangenden) en de Haagse Kunstkring." [bron: kunsthandel Schoten].
In goede staat, met een kleine oppervlakkige kras die alleen bij bepaalde lichtinval is te zien.